Katalog on-line

E-biblioteka

 

Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa

 

Deklaracja dostępności Gminnej Biblioteki Publicznej w Czudcu

Facebook

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

"Zakup nowości wydawniczych został dofinansowany ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 -2025."

 

Biblioteka Narodowa

 

Mała książka – wielki człowiek

LEGIMI

Kraszewski. Komputery dla bibliotek

Wyszukiwarka

Data:
Godzina:

Aktualności

Spotkanie z globtroterem-autostopowiczem Leszkiem Szczasnym

10-03-2014

W dniu 5.03.2014 w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Leszkiem Szczasnym – jak sam o sobie mówi "z pochodzenia raciborzaninem, z wykształcenia politologiem, z zamiłowania zaś społecznikiem, fotografem i przede wszystkim niezależnym globtroterem-reporterem". Podróżuje po krajach autostopem, zwiedzając nie tylko centra ale przede wszystkim mniej znane zakątki , poznając kulturę, zwyczaje i obyczaje mieszkańców danego regionu. Nasz gość jest również autorem książki "Świat na wyciągnięcie ręki" – jest to zapis eskapad po Europie i Bliskim Wschodzie. Książka swoją treścią porusza, rozśmiesza, koi a także zachęca do odkrywania świata na własną rękę.
W spotkaniu uczestniczyła młodzież z Publicznego Gimnazjum św. Kingi w Czudcu (kl. I a, I d, II e). Opiekunami klas byli Małgorzata Żybura, Teresa Fąfara, Urszula Nieroda, ks. Marcin Duplaga, Monika Siuta, Anna Stolarska. Na spotkaniu Leszek Szczasny przedstawił slajdowisko „Pierwszy krok do orientu”, który jest barwnym zapisem penetrowania północnych i centralnych regionów Turcji. Młodzież miała możliwość zobaczenia różnorodnych miejsc np. słone jezioro, zabudowa ottomańska, nieznane Góry Szare, fantastyczna Kapadocja, dzikie wybrzeże Morza Czarnego. Autor zauroczony Turkami, pokazuje ich codzienne życie, mówi o herbacianych barach, o zwyczajach meczetowych i narodowych, o chuście noszonej przez kobiety, o kulcie Ataturka a także o znaczących różnicach w mentalności pomiędzy Turcją a Europą. Mam nadzieję, że była to nietypowa lekcja geografii dla wszystkich uczestników, dzięki której mogliśmy poznać kulturę i zwyczaje państwa tureckiego. Biblioteka dziękuje wszystkim za przybycie na spotkanie.
 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając odpowiednie ustawienia przeglądarki.

Copyright (c) 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Gminnej Biblioteki Publicznej Czudec
Realizacja: ideo, CMS Edito Powered by: