Bibliomiś w bibliotece

27-11-2014

Na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Czudcu 19 listopada 2014 r. przybył do naszej placówki Bibliomiś ze Strzyżowa, który od 11 maja tego roku jest maskotką Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta im. J. Przybosia. W spotkaniu uczestniczyły przedszkolaki z czterech grup wraz z opiekunami. Zgodnie ze zwyczajem spotkanie rozpoczęło się od przeczytania opowiadania pt „Miś Łasuch”. Tym razem była to historia misia, którego z przejedzenia rozbolał brzuszek. Bibliomiś przysłuchiwał się bajce, którą odczytano przed jego wejściem. Dzieci bardzo żywiołowo przywitały maskotkę, a nasz gość witając się, podawał łapkę każdemu dziecku. Bibliomiś zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy, zachęcał do śpiewania, skakania, gimnastyki jak również do czytania. Przedszkolaki wraz z misiem aktywnie uczestniczyły we wszystkich proponowanych zabawach, rozwiązywały ciekawe zagadki dotyczące wysłuchanej bajki oraz głównego bohatera spotkania. Podczas spotkania wszystkie maluchy otrzymały upominki odblaskowe i słodycze, które z radością rozdawał oczywiście sam Bibliomiś. Chętnie pozował do zdjęć, gdzie każda grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z największym niebieskim pluszowym misiem.
Po spotkaniu z sympatycznym bohaterem utworów dla dzieci wszystkim zostały bardzo miłe wspomnienia, które dało naszym przedszkolakom dużo radości i z uśmiechem na buzi powrócili do przedszkola.
Bardzo serdecznie dziękujemy pracownikom Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta w Strzyżowie Paniom Dominice, Iwonce i Zosi za przyjęcie zaproszenia i udane spotkanie.