Katalog on-line

E-biblioteka

 

Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa

 

Deklaracja dostępności Gminnej Biblioteki Publicznej w Czudcu

Facebook

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

"Zakup nowości wydawniczych został dofinansowany ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 -2025."

 

Biblioteka Narodowa

 

Mała książka – wielki człowiek

LEGIMI

Kraszewski. Komputery dla bibliotek

Wyszukiwarka

Data:
Godzina:

Aktualności

Wakacje w bibliotece 2015

10-09-2015

Podczas akcji letniej Biblioteka Publiczna w Czudcu zaprosiła dzieci na wakacyjne zabawy pod hasłem „Jeśli dobry humor masz – to w krainę fantazji wyrusz z nami”. W każdy czwartek lipca spotykaliśmy się w godzinach od 11°° do 13°° na wspólnych zabawach, czytaniu bajek i zajęciach plastycznych. Podczas wakacyjnych spotkań dopisała ładna i słoneczna pogoda. Sprzyjające warunki atmosferyczne pozwoliły, aby proponowane zajęcia odbyły się na placu za Biblioteką. Zabawy na świeżym powietrzu sprawiły dzieciom dużo radości. Uczestnicy zajęć siedząc sobie wygodnie na krzesełkach pod parasolem, który ochraniał ich przed słońcem, wysłuchały informacji z zielnika o kwiatach pól i łąk oraz wiadomości z encyklopedii o samochodach i motocyklach. Dziewczynki bardziej zainteresowane kwiatami malowały kwiatowy chodnik, a chłopcy z kolei woleli malować pojazdy. Dzieci chętnie uczestniczyły w różnych zabawach i konkurencjach, rywalizując ze sobą w przeciąganiu i chodzeniu po linie, bawiąc się w berka, grając w piłkę i kręgle oraz celowaniu piłką do koła, wyścigach z wodą, zabawy ze skakanką.
Dużą frajdę sprawił dzieciom Dzień Rycerski i zabawy na zamku średniowiecznym. Wspólnie budowaliśmy zamek przy wykorzystaniu kartonów, malowaliśmy farbami baszty oraz mury zamku. Czytaliśmy bajki i legendy o księżniczkach i rycerzach dowiadując się jak wyglądał sposób ubierania się, jak odbywało się pasowanie na rycerza i walki rycerskie, oraz w co bawiły się dzieci w średniowieczu. Najważniejszą bronią średniowiecznego wojownika był miecz, sam w sobie symbol rycerstwa. Na zajęciach plastycznych każdy z chłopców miał sposobność wykonania kartonowego miecza wraz z tarczą, a dziewczynki by poczuć się jak księżniczki przygotowały dla siebie złote korony. Na zakończenie spotkania odbył się turniej rycerski, który rozpoczął i otworzył Król Konrad odczytując tekst o obyczajach i kodeksie rycerskim. Wiele emocji wzbudzało pasowanie na rycerza i zabawy rycerskie np. toczenie piłki mieczem, rzucanie ringo na miecze, tor przeszkód i walka na miecze.
Innym razem dzieci zapoznały się z legendą o Syrence, co było wstępem do dalszych zajęć plastycznych. Dowiadując się jak powinna wyglądać syrena; tzn. w połowie była kobietą, w połowie rybą, ze styropianu wycinaliśmy syrenkę a następnie malowaliśmy ją farbami. Każde z dzieci miało możliwość ozdobić również styropianowe rybki i kraby, które były wakacyjną dekoracją naszej sali.
Na ostatnich zajęciach odbyły się warsztaty robienia kwiatów z bibuły. Pani prowadząca, krok po kroku, nauczyła dzieci jak z kilku elementów bibuły powstają kwiaty cynii. Bibułowe kwiatki można było zabrać ze sobą do domu i pochwalić się rodzicom. W trakcie zajęć dla uczestników był przygotowany poczęstunek. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały upominki i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Wakacyjne spotkania wypełniały uczestnikom wolny czas dobrą zabawą i integracją, bo w zajęciach wakacyjnych brały udział nie tylko dzieci z naszej okolicy ale również z różnych regionów Polski, czy odległej Kanady, które przyjechały na wakacje do rodziny. Dzieci mimo różnego wieku tworzyły zgraną i super fajną grupę. Zapraszamy za rok!
 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając odpowiednie ustawienia przeglądarki.

Copyright (c) 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Gminnej Biblioteki Publicznej Czudec
Realizacja: ideo, CMS Edito Powered by: