Jubileuszowe spotkanie w ramach Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej

09-10-2015

6 października 2015 r. w odbyło się spotkanie autorskie w ramach cyklicznej już Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej. Organizatorem niezapomnianych spotkań na żywo z pisarzami, poetami współczesnymi, nie tylko polskimi, ale również zagranicznymi jest już od wielu lat w Czudcu Gminna Biblioteka Publiczna. Natomiast pomysł tego rodzaju spotkań literackich zrodził się 25 lat temu, jego inicjatorem był i pozostaje do dziś organizatorem - pisarz, Kawaler Orderu Uśmiechu, twórca literatury dla dzieci - Andrzej Grabowski.
W tym roku w ramach MGJL przyjechali do Czudca: Kazimierz Burnat z Wrocławia, Jan Dydusiak z Sydney z Australii oraz Andrij Jackiw z Ukrainy.
Uczestnikami koncertu słowno-muzycznego byli nauczyciele i uczniowie Publicznego Gimnazjum oraz Zespołu Szkół w Czudcu. Spotkanie poprowadził, przedstawiając sylwetki i twórczość swoich kolegów Kazimierz Burnat. Młodzież miała możliwość obcowania z poezją z „górnej półki” jak również wysłuchać koncertu Andrija Jackiwa, który grał utwory klasyczne i nie tylko na akordeonie- guzikówce, piszczałkach oraz flecie Pana. Występy wszystkich gości były nagradzane gromkimi brawami.
Mamy nadzieję, ze spotkanie z wybitnymi twórcami, którzy promują swoją twórczość, dzielą się swoimi doświadczeniami literackimi i muzycznymi, zarażają pasjami pozostanie w pamięci uczestników jubileuszowego XXV spotkania.