Katalog on-line

E-biblioteka

 

Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa

 

Deklaracja dostępności Gminnej Biblioteki Publicznej w Czudcu

Facebook

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

"Zakup nowości wydawniczych został dofinansowany ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 -2025."

 

Biblioteka Narodowa

 

Mała książka – wielki człowiek

LEGIMI

Wyszukiwarka

Data:
Godzina:

Aktualności

Wieczór poezji w Bibliotece Publicznej

09-09-2009

26 sierpnia 2009 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czudcu w ramach promocji twórczości ludzi naszego regionu odbył się wieczór poezji Anny Oliwińskiej – Wacko

Na spotkanie przybyło wielu miłośników jej poezji mieszkańców Czudca i okolic.
Poetka z humorem opowiadała o swojej pracy, latach spędzonych na studiach, pierwszych utworach literackich zamieszczanych w almanachach „Czas owocobrania”, „Ogród snu”. Tomik zatytułowany „Codzienność” został wydany w 1999 r. a w rok później kolejny pt. „Taki los”. Jest współautorką książek „Czudec – dziedzictwo wiary” oraz „Matka Boża Łaskawa – Pani Czudeckiej Ziemi”.
Od 2002 roku jest Redaktor Naczelną periodyku „Kwartalnik Czudecki". Artykuły
i wiersze publikuje także w czasopismach: Niedziela, Nad Wisłokiem, w Tygodniku Rodzin Katolickich „Źródło”, Dziennik Polski.
Pani Ania opowiadała również o sposobie tworzenia, o tym; czym dla niej, jest pisanie. Przedstawione przemyślenia np. w wierszu „Pożegnanie" z tomiku „Słowa dla Matki”.
To niecodzienne spotkanie przebiegało w miłej i kameralnej atmosferze. Pozostaje mieć nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie, kiedy Pani Ania gościła w Bibliotece, odsłaniając przed nami swoje sekrety.
Na zakończenie wieczoru Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Elżbieta Kocurek podziękowała wszystkim uczestnikom spotkania, a autorka otrzymała piękną różę.
 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając odpowiednie ustawienia przeglądarki.

Copyright (c) 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Gminnej Biblioteki Publicznej Czudec
Realizacja: ideo, CMS Edito Powered by: