Katalog on-line

E-biblioteka

 

Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa

 

Deklaracja dostępności Gminnej Biblioteki Publicznej w Czudcu

Facebook

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

"Zakup nowości wydawniczych został dofinansowany ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 -2025."

 

Biblioteka Narodowa

 

Mała książka – wielki człowiek

LEGIMI

Kraszewski. Komputery dla bibliotek

Wyszukiwarka

Data:
Godzina:

Aktualności

Zima z figielkiem - Ferie 2016

04-03-2016

Ferie zimowe to okres dwutygodniowego wypoczynku od zajęć szkolnych. W naszym województwie w tym roku przypadały od 15 do 27 lutego 2016 r. W tym czasie w każdy wtorek i czwartek w Bibliotece odbywały się zajęcia dla dzieci, podczas których uczestnicy mieli okazję wspólnie się pobawić. Chociaż za oknem zimy nie widać, to my i tak cieszyliśmy się zimą, poprzez czytanie zimowych opowiadań, kolorowaniu i rysowaniu bałwanków, zimowych grach i zabawach. Całej naszej zabawie przyglądał się wróbelek i bałwanek, którzy przyłączyli się do wspólnej bitwy na śnieżki, a kule śniegowe wykonane z gazet wędrowały od jednej drużyny do drugiej.
Kolejne spotkanie odbyło się w atmosferze Światowego Dnia Kota, które w Polsce obchodzimy od 10 lat. Koty są bardzo potrzebne i musimy o nie dbać, dokarmiać je i stworzyć im odpowiednie warunki do życia. Poznaliśmy kocie rasy, kocie przysłowia i kocią literaturę. Czytaliśmy opowiadanie „O kotku, który szukał czarnego mleka” – H. Bechlerowej, wierszy „Kto takiego kota zna” – D. Gellner, a chłopiec w stroju kota w butach zapoznał nas z ulubioną postacią jaką jest sam „ Kot w butach”. Wszyscy uczestnicy wykonali kocie maski, doklejając długie czarne wąsy. Wspólne zabawy ruchowe jak: koci grzbiet, naśladowanie kotów : chodzenie, miauczenie, przeciąganie się, picie mleczka ze spodka, czy zabawa „uciekaj myszko do dziury”, przyniosły dzieciom dużo radości i śmiechu.
Innym razem zaprosiliśmy dzieci do spotkania ze smokami. O smoku można by wiele mówić, że występują w bajkach, porywają piękne księżniczki , że w rzeczywistości są bardzo inteligentne i zioną ogniem. W sposób zabawny poznaliśmy na nowo bazyliszka, szewczyka Dratewkę smoka wawelskiego i jak to bywa „ Między nami smokami” Stanisława Laszko. W opowiadaniu tym autor przedstawia nam smoczą rodzinkę, smocze życie i to, że smoki bardzo lubią śpiewać, podskakiwać, tańczyć, kiedy zagra im muzyka. Wspólnie przeczytaliśmy o smoku rzeszowskim pt. „Bajka o smoku Novusiu” Wiesława Drabika, jak również wysłuchaliśmy pogadanki o smokach. Dzieci chętnie kolorowały smoki i lepiły z plasteliny. Dużą frajdą dla dzieci była zabawa ruchowa : „smok i owieczki” oraz „ idzie smok”.
Głównym tematem następnych zajęć było poszukiwanie smaków, rozpoznawanie potraw. Na wstępie zapoznaliśmy się z wierszem S. Karaszewskiego pt. „Dla każdego coś zdrowego”, zwracając szczególną uwagę na produkty zdrowe i niezdrowe. Uczestnicy brali udział w zabawie dydaktycznej : „Jak żyć zdrowo – prawda czy fałsz” np. czy brak witamin sprzyja zdrowiu. Podczas zajęć dzieci samodzielnie przygotowały piszinger z masą krówkową lub cytrynową. Na koniec był czas na degustację kulinarnych efektów, popijając „bajerowym” koktajlem bananowym. Warsztaty kulinarne to ciekawy sposób na spędzenie wspólnie wolnego czasu, dzieci nauczą się przygotowywać posiłki, dbać o bezpieczeństwo i higienę oraz zasad savoir vivre’u przy stole. Oprócz zorganizowanych zajęć uczestnicy korzystali z dostępnych gier stolikowych, planszowych, kolorowanek, puzzli. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach zarówno plastycznych jak i zabawach ruchowych. Na pożegnanie wszystkie dzieci otrzymały nagrody, które za każdym razem będą przypominały czas ferii zimowych, mile spędzony w bibliotece.
 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając odpowiednie ustawienia przeglądarki.

Copyright (c) 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Gminnej Biblioteki Publicznej Czudec
Realizacja: ideo, CMS Edito Powered by: