Noc Bibliotek

08-06-2016

W dniu 3 czerwca 2016 r. biblioteka publiczna wraz z biblioteką szkolną wzięły udział w II edycji ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Jest to wieczorno-nocna akcja promująca czytelnictwo i biblioteki, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Wolno czytać”. Dla czytelników przygotowano mnóstwo niecodziennych atrakcji. Nasze spotkanie zaczęło się przy Szkole Podstawowej w Czudcu, spod której wyruszyliśmy w barwnym korowodzie postaci bajkowych, ulicami naszej miejscowości do Gminnej Biblioteki. Wszystkich czytelników przywitała pani dyrektor biblioteki, zapraszając do wspólnej zabawy. Na dzieci czekała przygotowana nocna sala z kolorowymi dywanikami i wygodnymi siedzeniami. Szanowna pani czarownica przy latarkach i świecach przeczytała opowiadanie z dreszczykiem pt. „Anyżkowe bliźniaki” J. Olech, wprowadzając uczestników w nastrój tego wieczoru - nastrój duchów. Podczas tej lektury dzieciom nie było do śmiechu , dobrze że za ścianą byli rodzice, bo to niesamowite opowiadanie dla niestrachliwych dzieci. W dalszej części Nocy dzieci chętnie brały udział w zabawach, warsztatach plastycznych, malowaniu twarzy, kalamburach, zgaduj – zgaduli, tworząc pociąg zwiedzaliśmy zakątki biblioteki, gdyż w jej pomieszczeniach usytuowane zostały poszczególne stacje do zabawy „Lokomotywa pana Tuwima”, z tajemniczej skrzyni , w której ukryte były rekwizyty odgadywaliśmy tytuły książek. Dzieci, które chciały odpocząć mogły obejrzeć projekcję filmu pt. „Magiczne drzewo” A. Maleszki. Na zakończenie Nocy odbył się konkurs na najciekawszy strój bajkowy i na wszystkich uczestników czekała pyszna kolacja – herbatka, kanapki, słodkie ciasteczka. Nocy Bibliotek towarzyszył kiermasz starej książki oraz wystawa kronik i albumów fotograficznych biblioteki. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji Nocy: dzieciom, czytelnikom, rodzicom, pani wychowawczyni i paniom z biblioteki szkolnej.