Wakacyjne Hece w Bibliotece 2016

12-09-2016

Jak co roku latem w Oddziale dla Dzieci Gminnej Biblioteki Publicznej w Czudcu odbyły się spotkania dla dzieci spędzających wakacje w swojej miejscowości. Celem zajęć było nie tylko zapewnienie dzieciom dobrej zabawy, ale także integracja w grupie. Już na pierwszych zajęciach tworzyliśmy „ryżowe obrazki” z wykorzystaniem ryżu wcześniej zabarwionego na różne kolory. Jest to zabawa sensoryczna, pobudzająca zmysły, twórczość i wyobraźnię dzieci. Powstawały piękne barwne obrazki. Innym razem młodzi czytelnicy chętnie bawili się w bibliotecznego detektywa szukając książek o ulubionych zwierzętach i wykonywali ilustracje swoich pupili. Uczyliśmy się składania serwetek na różne okazje, które należą do sztuki Origami. Składaliśmy je w kształcie lilii, a w tak złożonych serwetkach można podawać pieczywo, my wykorzystaliśmy cukierki. Nie zabrakło też konkursów czytelniczych: np. „tytuły zawierające kolory”, „tytuły zawierające liczebniki” czy zagadki i zgaduj-zgadule.
Kolejnym blokiem zajęć były podwórkowe zabawy. Na placu obok biblioteki malowaliśmy kolorową kredą chodnikowe mozaiki, wakacje moich marzeń, esy-floresy czy malowany dom. Były zabawy z kolorową chustą animacyjną, przeciąganie liny, sztafeta, oraz inne gry i zabawy.
Żegnając wakacje urządziliśmy warsztaty kulinarne sporządzając babeczki z bitą śmietaną, serkiem mascarpone, dekorując świeżymi malinami. Każdy z uczestników otrzymał też drobny upominek. Organizowane przez Bibliotekę wakacje przebiegły w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Świadczy o tym wysoka liczba uczestników. Dziękujemy i zapraszamy za rok.