Rozstrzygnięcie konkursu „Najaktywniejszy Czytelnik roku 2016”

28-02-2017

W dn. 23.02.2017 r. o godz. 16:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czudcu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na „Najaktywniejszego Czytelnika Roku 2016”, który został ogłoszony w lutym ubiegłego roku a jego uroczyste rozstrzygniecie nastąpiło w „tłusty czwartek”, dlatego też nie zabrakło tradycyjnego pączka i biesiady ostatkowej.
Zaproszenie na spotkanie przyjęli przedstawiciele władz gminy w osobach: zastępca Wójta Gminy Andrzej Ślipski, Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Kołodziej, Przewodniczący Komisji Spraw Społecznych Stanisław Dudek, dyrektor Ośrodka Kultury Lucyna Janaś a przede wszystkim liczne grono czytelników naszej biblioteki. Po przywitaniu wszystkich przybyłych została przedstawiona krótka statystyka związana z działalnością placówki a następnie odczytany protokół z posiedzenia komisji konkursowej: „Komisja w składzie Lucyna Janaś – dyrektor OK w Czudcu, Anna Banaś – bibliotekarz GBP filia w Pstrągowej, Krystyna Cisło – bibliotekarz GBP oddział dla dorosłych, po zapoznaniu się z ilością wypożyczonych i przeczytanych książek przez czytelników dorosłych GBP w Czudcu postanowiło nie wyróżniać I,II,III miejsca, ale nagrodzić wyróżnieniami najaktywniejszych czytelników roku 2016 w liczbie 90 osób. Wszyscy wyróżnieni otrzymują nagrody-niespodzianki ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czudcu”.
Następnie zostały wręczone nagrody wszystkim przybyłym na spotkanie czytelnikom. Kolejnym punktem programu była część artystyczna przygotowana przez uczniów czudeckich szkół. Jako pierwsze wystąpiły Magdalena Gąsior z piosenką z repertuaru M. Grechuty „Tyle było dni”, Wiktoria Stachura zaśpiewała „Świat to muzyka” natomiast Aleksander Nieroda „A ja po prostu frajdę mam”. Jadzia Gąsior i Julia Sanecka - laureatki ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego przedstawiły nam „Pieśń o fladze” K.I. Gałczyńskiego oraz „Koncert Jankiela” A. Mickiewicza. Kolejnym punktem programu był monodram pt. „Mój żywy teatr” autorstwa pani Justyny Stachury - przedstawiła go Magdalena Gąsior przy akompaniamencie Wiktorii Stachury. Na zakończenie części artystycznej z koncertem akordeonowym wystąpił pan Dariusz Data – dyrektor Szkoły Podstawowej w Markuszowej, społecznik, pedagog, propagator polskiej muzyki ludowej, członek wielu zespołów muzycznych w tym kapel ludowych. W swoim koncercie przedstawił wiązankę utworów klasycznych jak również przebojów polskich i zagranicznych, wprowadzając uczestników w atmosferę ostatków.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, dziękując równocześnie za aktywność czytelniczą, za wierność tradycyjnej książce papierowej oraz naszej placówce - Gminnej Bibliotece Publicznej w Czudcu, bo jak powiedział Cyceron: „ Książka to najlepszy przyjaciel a biblioteka to świątynia jego myśli”.

Relację ze spotkania można obejrzeć na stronie http://itvpoludnie.pl/wiadomosci/Final-konkursu-Najaktywniejszy-czytelnik-roku-2016-w-Czudcu,3881/