Wakacyjne zabawy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czudcu

05-09-2017

Nasze tegoroczne spotkania wakacyjne odbywały się w miesiącu sierpniu, tradycyjnie w czwartki. Pierwszy dzień zajęć (3.08.2017) to Dzień japoński, uczestnicy wysłuchali informacji związanych z krajem wiśni, poznali tradycje japońskie, pani Ela - bibliotekarka omówiła i zaprezentowała strój japonki, teatrzyk kamishibai otworzył swoje podwoje i została przeczytana „Bajka o złotym jajku”, następnie wykonywano ilustracje do wysłuchanej opowieści, dzieci chętnie grały w gry planszowe i zabawy grupowe. Kolejne spotkanie (10.08.2017) – Dzień egipski, dzieci zapoznały się z tematyką Egiptu; kim był faraon, co to jest mumia a następnie tworzyły mumię za pomocą papieru toaletowego oraz wykonywały naszyjniki Kleopatry. Na koniec odbyła się bitwa na letnie śnieżki z wykorzystaniem papieru. Trzeci czwartek (17.08.2017) – cd. Dnia egipskiego, pani Dominika w stroju Kleopatry przedstawiła ciekawostki związane z piramidami, pismem jakim posługiwali się Egipcjanie. Chłopcy i dziewczynki miały możliwość samodzielnego wykonywania i zdobienia piramid a także pisania pismem klinowym za pomocą plasteliny i wykałaczek. Kolejne spotkanie (24.08.2018) to zajęcia w plenerze na placu zabaw przy Dróżkach Maryjnych, gdzie odbywały się gry zespołowe i zabawy ruchowe. Ostatnie spotkanie (31.08.2017) to również zajęcia na świeżym powietrzu, młodzi uczestnicy malowali kredą na asfalcie wspomnienia z wakacji, odbyły się również gry ruchowe, kalambury. Najbardziej oczekiwanym punktem programu było podsumowanie zajęć wakacyjnych w bibliotece oraz rozdanie drobnych upominków dla wszystkich uczestników spotkań, których w tym roku była rekordowa liczba 62.

Dziękujemy wszystkim za udział w przygotowanych zajęciach i do zobaczenia za rok!!!