Warzywowo – głośne czytanie przedszkolakom

24-10-2017

Biblioteka rozpoczęła powakacyjny cykl głośnego czytania przedszkolakom. Pierwsze spotkanie odbyło się w czwartek 19 października. Panie bibliotekarki czytały dzieciom wybrane teksty literackie, których tematem były warzywa. Wszyscy wiemy że owoce i warzywa są zdrowe i każdy powinien je jeść, a dzieci w szczególności, bo zawierają całe bogactwo witamin i składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Przedszkolakom bardzo podobały się rymowane historyjki o warzywach : J. Brzechwy – „Na straganie”, J. Tuwima - „Warzywa”, oraz wiersz „W sklepie u Malwiny” – B. Krop. Dzieci chętnie rozwiązywały zagadki związane z przeczytanym tekstem jak też wrzucały do garnka wymieniane warzywa : kartofle, buraki, marchewkę, fasolę, kapustę, pietruszkę, selery i groch.
Dziękujemy naszym przedszkolakom i opiekunom za udział w miłym spotkaniu i zapraszamy za miesiąc.