21 Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

03-11-2017

„ Czytam i staję się wolny ‘’ - /Fernando Pessoa/
Corocznie w Krakowie odbywają się Targi Książki. W tym roku to już 21 spotkanie z literaturą cieszące się dużą popularnością oraz panującym tutaj niepowtarzalnym klimatem. Święto literatury w tym roku odbywało się 26-29 października w EXPO Kraków. Jest to impreza kulturalna mająca charakter wieloaspektowy. Oprócz spotkań z autorami i krótkich rozmów na temat książek odbywały się również konkursy, wystawy oraz happeningi literackie. Spotkaniom literackim towarzyszyła niesamowita wręcz magiczna aura, która udzieliła się również bibliotekarzom z GBP Czudec, uczestniczącym w krakowskich targach książki. Można było nabyć ciekawe pozycje książkowe wraz z autografem takich pisarzy jak: Violetta Piasecka, Lidia Miś, Edyta Świętek, Zuzanna Orlińska, Marek Koprowski, Katarzyna Bonda, Roma Ligocka, Remigiusz Mróz, Łukasz Orbitowski, Margarett Borroughdanie, Nicholas Sparks oraz podróżnicy – Elżbieta Dzikowska i Wojciech Cejrowski.
Targi Książki – EXPO Kraków 2017 były udziałem bibliotekarzy z GBP Czudec, którzy z całą pewnością powrócą znów za rok w miejsce pełne książkowej magii.

Aneta Chwiejczak
Filia Babica