Ferie „U Królowej Śniegu”

16-02-2018

Biblioteka w Czudcu również w tym roku nie zapomniała o najmłodszych czytelnikach. Dla nich w czasie trwania ferii zimowych zorganizowała zajęcia pod hasłem „Co robić w ferie”. Dzieci z uśmiechem na twarzy, przybiegały do biblioteki, by w gronie rówieśników uczestniczyć w zajęciach plastycznych, zabawach, grach i konkursach. Zajęcia rozpoczęły się od powitania dzieci przez Królową Śniegu, która zaprosiła ich do swojej lodowej krainy. Po wysłuchaniu fragmentów baśni H.Ch. Andersena o Królowej Śniegu, tworzyliśmy jej sylwetkę, naklejając watę lub papierowe śnieżynki na duży szablon. W ten sposób powstawała piękna suknia i korona królowej. Innym razem poznawaliśmy prehistoryczne gady, mowa tutaj o dinozaurach. Dzieci bardzo lubią te zwierzęta. Wysłuchały krótkiej pogadanki o dinozaurach, kiedy żyły, czym się żywiły oraz ile istniało ich gatunków. Zajęcia odbywały się na podstawie książki „Atlas dinozaurów Bolka i Lolka”, było wspólne oglądanie książek o tych zwierzętach, układanie Dino – puzzli, a na zakończenie konkurs na najciekawszego plastelinowego dinozaura. Podczas tych ferii nie zabrakło też zajęć sportowych, gdzie zużywaliśmy dużo energii. Podejmowaliśmy zmagania i rywalizację w różnych dyscyplinach sportowych jak bieg przez tunel, przeciąganie liny, wyścig z przeszkodami czy z piłką.
W trakcie ferii naszą bibliotekę odwiedziła Mobilna Akademia Dziecięca, która przygotowała zajęcia dla dzieci „Daj się zrobić w balona”, czyli zabawy i konkursy z balonami, balonowe warsztaty, eksperymenty z balonikami czy zagadki ukryte w baloniku. Była też dekoracja sali, którą zdobiły balony wypełnione helem, a zabawy z balonami były wielką frajdą dla dzieci. Miłym zaskoczeniem dla dzieci na zakończenie ferii był spektakl pt. „Na końcu świata przygody Misia i Kacpra Pirata” w wykonaniu aktorów z Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa, w którym uczestniczyły też przedszkolaki, które podczas ferii musiały chodzić do przedszkola. Tegoroczne ferie zimowe upłynęły pod znakiem doskonałej i beztroskiej zabawy jak również miłej atmosfery, o czym świadczy liczba uczestników biorących udział w zajęciach. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do biblioteki na kolejne spotkania.