Tydzień Bibliotek 2010 - Ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy

26-05-2010

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, który w tym roku przebiegał pod hasłem: „Biblioteka – Słowa, Dźwięki, Obrazy” 12 maja 2010 r. uczniowie kl. II Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Czudcu wraz z opiekunami Panią Marią Łyszczek i Panią Małgorzatą Płatek odwiedzili czudecką Gminną Bibliotekę Publiczną, dowiedzieli się czym jest Biblioteka, dzieci poznał pracę wszystkich jej działów i zapoznały się z pracą bibliotekarzy. W Oddziale Dziecięcym, uczniowie dowiedzieli się, jakie spełnia zadania, w jaki sposób można korzystać ze znajdujących się książek, poznali różnice między biblioteką szkolną a biblioteką publiczną, obejrzeli wybrane książki i książki- zabawki, na koniec zaśpiewały wspólnie piosenkę o książce. W Wypożyczalni dla Dorosłych wysłuchały pogadanki o różnorodności tematycznej księgozbioru dla dorosłych, poznały nową stronę Internetową Biblioteki wraz z wydarzeniami obrazującymi jej działalność, wysłuchały czytanych cytatów zawartych w utworach wybitnych twórców życia literackiego, obejrzały wystawy czasowe m.in. poświęcone - „200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina” oraz kulturze regionu. W Czytelni dla Dorosłych wysłuchały krótkiej informacji o książkach naukowych, informatorach, poradnikach, leksykonach, encyklopediach tematycznych, prenumerowanej prasie oraz zasadach korzystania z tego działu. Na zakończenie tej wycieczki panie pracujące w bibliotece otrzymały od dzieci własnoręcznie wykonane kwiaty i zakładki do książek, na których czytamy myśli:

„Czytanie dla przyjemności, daje dużo radości”.
„ Książka i uczy i bawi ludzi, kto czyta książki ten się nie nudzi.”
„ Czytaj książki, czytaj wiele, zostań książek przyjacielem”.

Dyrektor GBP w Czudcu

Elżbieta Kocurek