XXVIII Jesień Literacka

09-10-2018

4.010.2018 w budynku biblioteki odbyło się XXVIII cykliczne spotkanie z poezją. Gośćmi tegorocznej edycji Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej byli Kazimierz Burnat z Wrocławia oraz Geza Cseby z Węgier. Kazimierz Burnat – polski poeta, tłumacz, publicysta, dziennikarz, animator ruchu literackiego. Jego wiersze przetłumaczono na wiele języków obcych, m.in. angielski, ukraiński, wietnamski, chiński, mongolski, szwedzki, serbski, łotewski. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Opracował i opatrzył w posłowie lub wstęp ponad sześćdziesiąt różnych książek. Géza Cséby – węgierski poeta, pisarz, tłumacz literatury pięknej, historyk literatury, kulturoznawca. Debiutował w roku 1983 na łamach dwumiesięcznika Somogy. Jest autorem ponad 300 opracowań naukowych i artykułów. Jest inicjatorem kontaktów węgiersko-polskich, przede wszystkim w dziedzinie kultury. Jest autorem i realizatorem projektów tablic pamiątkowych ku czci kontaktów polsko-węgierskich w Starym Sączu, w Piwnicznej - Zdroju i w Marcinkowicach.
Młodzież z Zespołu Szkół oraz oddziału gimnazjalnego ze Szkoły Podstawowej miała możliwość posłuchania wierszy w językach – polskim i węgierskim oraz zapoznać się z warsztatem poetyckim. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy!