XX MIEDZYNARODOWA GALICYJSKA JESIEŃ LITERACKA 19 IX - 22IX 2010 r.

21-09-2010

XX MIĘDZYNARODOWA GALICYJSKA
JESIEŃ LITERACKA 19 IX - 22IX 2010 r.
pod patronatem
MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO Bogdana Zdrojewskiego

Marszałka Małopolski Marka Nawary, Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, Ambasady Wietnamu R.P., Z.G. Związku Literatów Polskich w Warszawie i Oddział ZLP w Krakowie, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Instytutu Książki w Krakowie, Instytutu im. ORKANA, Wojewody Małopolskiego i Wojewody Podkarpackiego, Starostów, Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów miast i gmin współorganizatora
oraz współpracujących Bibliotek
Główny Współorganizator: CENTRUM PADEREWSKIEGO TARNÓW - KAŚNA DOLNA
STAROSTWO POWIATOWE W TARNOWIE
Patronat Lokalny: PREZYDENT TARNOWA RYSZARD ŚCIGAŁA
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społeczno - Gospodarczego i Kulturalnego Gmin Pogórza Ciężkowickiego
Współorganizator: Wydział Kultury Urzędu Miasta i Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie

19 IX - Jury XX edycji Wielkich Laurów MGJL 2010 Dworek I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.
20 IX - poniedziałek - 13:00 HOŁD POKOLEŃ: wiersze i kwiaty pod pomnikiem Grunwaldzkim w 600 lecie Bitwy pod Grunwaldem dedykowane przez autorów Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej - uroczysta Inauguracja pod patronatem prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, 17: 00 - Spotkanie autorów i ludzi książki w Bibliotece Publicznej w Krakowie - pod patronatem Marszałka Małopolski Marka Nawary. Koncert inauguracyjny Z BALLADĄ I WIERSZEM z udziałem kilku poetów kraju i zespołu "Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki".
21 IX wtorek - Dzień Tarnowski z udziałem autorów z Polski i z zagranicy. 10:00 - cykl spotkań i lekcji literackich na terenie Tarnowa i powiatu tarnowskiego: w Tuchowie, Ciężkowicach, Jastrzębi, Gromniku, Zgłobicach, w Zbylitowskiej Górze oraz na Powiślu:; w OLEŚNIE, Mędrzechowie, Zalipiu i Radłowie, oraz w pow. Gorlicki w Sękowej. 18:00 - BALLADY Z METAFORĄ - dedykacje pamięci z okazji roku I.J. Paderewskiego - Sala Lustrzana w TARNOWIE Koncert 680 lecia pod patronatem Prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigały i Starosty Tarnowskiego Mieczysława Krasa w 20 lecie Centrum Paderewskiego.
22 IX - środa - Spotkania i lekcje literackie na terenie miasta Brzeska i powiatu Brzeskiego m. innymi: w Szczurowej, Gnojniku w Czchowie w Jadownikach oraz w Niepołomicach, w Zakliczynie i w Sękowej k/Gorlic.
18: 00 - URODZINY MIASTA - KONCERT 625 lecia - MOK w Brzesku pod patronatem Burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki i Starosty Brzeskiego Ryszarda Ożoga we współorganizacji Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku i Miejskiego Ośrodka Kultury.
23 IX czwartek Dzień Podkarpacki 11: 00 - Lekcje literackie i spotkania na terenie Dębicy, Pilzna, Żyrakowa, Pustkowa, Krosna, Kolbuszowej, we Frysztaku, Czudcu, Raniżowie w Dzikowcu i Jarosławiu, oraz w Zagórzynach i Szymbarku na terenie OKG Gorlice, oraz na Powiśliu Żabnie. 17:30 - Autorzy Galicyjskiej Jesieni w przesłaniu - spotkanie pod tablica pamięci Władysława Strumskiego. 18:00 - NA STRUNACH SŁOWA od Sajgonu do Sydney... Uroczysty Koncert w D.K. "Śnieżka"w Dębicy - dedykowany mieszkańcom miasta pod patronatem Rady Miasta i Starostwa Powiatowego.
24 IX - piątek 11: 00 - Beskid Sądecki i Ziemia Gorlicka: Spotkania autorskie i lekcje literackie w Łopusznej, Kamiennej, Łącku, Starym Sączu, Piwnicznej, Chełmcu, Nowowej, Moszczenicy, Muszynie i w Bobowej. 18:00 - A NADA POPRADEM JESIEŃ... Ballada, poezja, satyra i piosenka literacka w wykonaniu Autorów z Polski i Zagranicy - Wieczór Wietnamski - uroczysty Koncert Finałowy pod Patronatem Burmistrza Mariana Cyronia w STARYM SĄCZU. Wręczenie Wielkich Laurów.
25 IX - sobota 12: 00 - Spotkanie pod słynnym GRUNWALDEM w Rezerwacie Przyrody Skamieniałe Miasto z udziałem - Poetów Szos - Klubu Motocyklistów "Quo Vadis"

Biuro organizacyjne                                                                         Dyr. Organizacyjny XX MGJL
XX Międzynarodowej Galicyjskiej                                                              (-) Andrzej Grabowski
Jesieni Literackiej                                                                        Prezes Krakowskiego Oddziału