Pani Wiosna w Bibliotece

16-03-2019

W ciepły, słoneczny dzień 7-go lutego 2019 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Czudcu zaprosiła przedszkolaków na spotkanie z Panią Wiosną. Spotkanie w bibliotece wypełniło głośne czytanie dwóch opowiadań.

Pierwsze z nich to opowiadanie pt. „Różdżka Pani Wiosny” Agnieszki Antosiewicz.  Dzieci w skupieniu wysłuchały opowiadania o Wiośnie, która zgubiła swoją różdżkę z powodu bałaganu w domu. Posądziła o to zdarzenie małe myszki. Na szczęście różdżka się znalazła w łóżku samej Wiosny. To ona przez swoją nieuwagę ją tam zostawiła. Drugim czytanym opowiadaniem była „Sukienka Pani Wiosny”. Mali słuchacze poznali dwóch bohaterów, którymi są jeże i którzy to zastanawiali się w jakiem kolorze sukni przyjdzie Pani Wiosna tego roku. W tym celu udali się do sowy, która wszystko wiedziała. Wyjaśniła im, że Wiosna ma zieloną suknię gdy spaceruje po łące, suknię żółtą gdy ogrzewa nas słońcem, suknię niebieską gdy stoi nad wodą i suknię w kwiaty gdy pojawia się w sadzie.

Pani Wiosna przygotowała też dla dzieci wiele zagadek związanych z tą pora roku, na które przedszkolaki z dużym entuzjazmem udzielały prawidłowych odpowiedzi. Chętnie odpowiadały na podchwytliwe pytania (prawda-fałsz) związane z wiosną oraz poznały przysłowia polskie o tematyce wiosennej. Wszyscy bawili się świetnie. Było wiosennie, gwarno, radośnie i kolorowo. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały słodki upominek. Dziękujemy przedszkolakom i opiekunom za przybycie.