Lekcja biblioteczna dla przedszkolaków

10-04-2019

W środę 3 kwietnia 2019 roku dzieci wraz z paniami wychowawczyniami z Przedszkola Publicznego w Czudcu wzięły udział w lekcji bibliotecznej. Spotkanie miało na celu zapoznanie się z zasadami dotyczących funkcjonowania biblioteki. Dzieci zgłębiły swoją wiedzę na temat: co to jest biblioteka i jakie ma zadania, jak należy zachować się w bibliotece, jak traktować wypożyczone książki, zapoznały się również z budową książki. Dowiedziały się jakie rodzaje książek znajdują się w bibliotece, oraz jak stać się jej czytelnikiem. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały widziane obrazki. Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i odwiedzić Oddział dla Dzieci, Odział dla Dorosłych oraz Historyczną Izbę Pamięci.
Spotkanie w bibliotece nie mogło obyć się bez zagadek tym razem o tematyce postaci z bajek.

Dziękujemy za miłe spotkanie.