Gminna Biblioteka Publiczna w Czudcu ma już 70 lat!

06-06-2019

Obchody jubileuszowe odbyły się 30 maja 2019 r. i stały się okazją do świętowania osób, którym bliska sercu jest  książka, rozwój czytelnictwa, popularyzacja działalności biblioteki oraz kształtowanie życia  kulturalnego naszego regionu.
Udział w Jubileuszu swoją obecnością uświetnili: Wójt Gminy Czudec Andrzej Ślipski, zastępca Wójta Jerzy Wilk, sekretarz gminy Agnieszka Materna, skarbnik gminy Anna Borowiec, przewodniczący Rady Gminy Sławomir Szela, przewodniczący Komisji Spraw Społecznych Wojciech Szela, ksiądz dziekan Antoni Kocoł, dyrektor WiMBP w Rzeszowie Barbara Chmura, przewodnicząca Okręgu SBP w Rzeszowie Małgorzata Sierżęga, dyrektorzy gminnych bibliotek publicznych z terenu powiatu strzyżowskiego i rzeszowskiego – Jalanta Zarszyńska - GBP we Frysztaku, Marta Utnicka -  BPGiM w Strzyżowie, Małgorzata Twardosz  - GBP w Wiśniowej, Alicja Warzybok – GBP w Lubeni, dyrektor Ośrodka Kultury – Ewa Mitręga-Moskwa, kierownik GOPS-u Joanna Osetek, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy Czudec: Magdalena Wrzesień ZS w Babicy, Lidia Pasternak , Bożena Złotek SP w Czudcu, Agnieszka Lesiak SP w Nowej Wsi, Natasza Kula ZS w Pstrągowej, Teresa Dyrkacz SP nr 2 w Pstragowej, Urszula Lutak ZS w Wyżnem, Alina Rykała SP w Zaborowie, Ryszard Wacko ZS w Czudcu oraz dyrektorzy Publicznego Przedszkola Grażyna Czaja i Publicznego Żłobka Agnieszka Kowal. Licznie przybyli na uroczystość długoletni czytelnicy  i  grono przyjaciół czudeckiej książnicy.

Jubileusz placówki był okazją do podziękowań dla byłych dyrektorów oraz emerytowanych pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej, którzy przez wiele lat tworzyli jej historię i pozostawili sporą część życia w murach biblioteki, jak również dla obecnej kadry bibliotecznej, która pracuje  na współczesny wizerunek placówki w składzie 10 osób. Wszyscy starają się spełniać oczekiwania czytelników i kreować jak najlepszy obraz biblioteki w swoim środowisku. Staraniom tym towarzyszy troska o przyjemną atmosferę dla wszystkich czytelników i tych najmłodszych i tych nigdy się nie starzejących.

Zgromadzonym gościom zaprezentowano krótką historię placówki, przekrojowe spojrzenie na działalność kulturową, oświatową i społeczną biblioteki poprzez prezentację multimedialną autorstwa Małgorzaty Kucab. Część artystyczną "W bibliotece", ukazującą pół żartem, pół serio złożony charakter pracy bibliotekarzy przedstawiła młodzież  Zespołu Szkół w Czudcu.

Uroczystości jubileuszowe zakończyły wystawy „Dawny Czudec w fotografii” oraz pokonkursowa wystawa Gminnego konkursu plastycznego „Kiedy myślę … Biblioteka”.

Składamy serdeczne podziękowania za piękne i ciepłe słowa, które padły podczas uroczystości, za życzenia i gratulacje z okazji naszego bibliotekarskiego święta. Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystościach jubileuszowych naszej czudeckiej biblioteki.

itvpoludnie.pl/wiadomosci/70-lat-Gminnej-Biblioteki-Publicznej-w-Czudcu,5830/