Wakacyjne spotkania z Biblioteką

22-08-2019

Jak co roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czudcu zostały zorganizowane wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Tegoroczne spotkania przebiegały pod hasłem „Wakacje nad morzem”. Przez cztery tygodnie lipca w każdy czwartek chętni mogli przychodzić do biblioteki.
Czwartego lipca rozpoczęły się pierwsze zajęcia. Stałym punktem programu było głośne czytanie opowiadania pt.: „Nad morzem”. Na podstawie którego, dzieci wykonały recyklingowe rybki z wytłaczanek po jajkach oraz papierowe kolorowe łańcuchy, które potem posłużyły do dekoracji jako macki naszej morskiej ośmiornicy.
Opowiadanie „O czarodziejskim młynku” rozpoczęło drugie spotkanie. Na zajęciach manualnych każde dziecko zrobiło portret z ruchomymi okularami.
Kolejne spotkanie upłynęło pod hasłem „Jaszczury i węże”. Dzieci chętnie odpowiadały na zagadki związane z owadami i gadami. Podczas zajęć plastycznych uczestnicy ozdabiali kolorowymi kulkami z bibuły papierowe jaszczurki i węże.
Na ostatnim czwartkowym spotkaniu wykonaliśmy czapki z papieru w kształcie smoka i biedronki. Nie zabrakło też zabaw ruchowych, które cieszyły się dużą popularnością.
Dzieci uczestniczące w wakacyjnych zajęciach miały okazję twórczo spędzić wolny czas, a przy tym dobrze się bawić. Na zakończenie uczestnicy “Wakacyjnych spotkań w bibliotece” otrzymali upominki. Wykonane na zajęciach prace są prezentowane w holu biblioteki.