Piąta edycja Nocy Bibliotek

10-10-2019

Gminna Biblioteka Publiczna w Czudcu po raz czwarty włączyła się w V ogólnopolską akcję Noc Bibliotek, która odbyła się 9 października 2019 r. pod hasłem "Znajdźmy wspólny język". W progi naszej biblioteki zawitały dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym wraz z nauczycielami. Dzieci wysłuchały przypowieści Justyny Bednarek „O srebrnej łyżce”. Tytułowa rezolutna srebrna łyżka, z chwilą gdy trafia do domu Lahmanów, życie rodziny nabrało barw, łyżka pomagała w codziennych obowiązkach domowych a z synem Dawidem nawiązała szczególną więź. Dzięki nietypowej przyjaźni, chłopiec staje się bohaterem niezwykłych przygód. Po wysłuchaniu czytanego tekstu, na uczestników czekało wiele atrakcji. Dużą popularnością cieszyły się kalambury, zabawa „KTO”, rozsypanka z tytułami bajek, worek „niespodzianka”, bajkowa krzyżówka oraz film tegorocznej edycji „Ptyś i Bill” Niecodzienne spotkanie wieczorno-nocne dostarczyło niezapomnianych wrażeń i było doskonałą okazją do „znalezienia wspólnego języka”.
Serdecznie dziękujemy Paniom: Andrzei Soja z biblioteki szkolnej, oraz wychowawczyniom klas drugich Małgorzacie Płatek, Teresie Mikuszewskiej-Tomoń, Magdalenie Wojcieszek, które podjęły się opieki nad uczestnikami i służyły swoją pomocą w trakcie trwania wydarzenia a także rodzicom i uczniom za chęć uczestniczenia w Nocy Bibliotek.

Dziękujemy Telewizji Internetowej iTVPołudnie za udział w naszej akcji.

Relacja: http://itvpoludnie.pl/wiadomosci/Noc-Bibliotek-w-Czudcu,6075/