Wizyta uczniów z Szkoły Podstawowej w Czudcu

11-10-2019

W dniu 10 października 2019 r. bibliotekę odwiedzili uczniowie klas VI wraz z nauczycielem historii w Szkole Podstawowej w Czudcu panią Justyną Trzeciak. Zwiedzali podziemia synagogi, w których mieści się Izba Regionalna a w niej zgromadzone eksponaty z minionych lat, stanowiące pamiątkę tego, jak wyglądały dawniej izby mieszkalne. Zwiedzali również Izbę Historyczną, w której zgromadzone zbiory pokazują drogi Polaków do wolnej ojczyzny w latach 1901 - 1945 i są to m.in. mundury wojskowe, medale, mapy, plakaty, ekspozycje obozowe, makiety, korespondencja obozowa, hełmy, manierki, broń, łuski pocisków. Uczniowie z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w lekcji historyczno-regionalnej.

Dziękujemy pani Justynie Trzeciak za współpracę.