Wyszukiwarka

Data:
Godzina:

E-biblioteka

 

Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa

 

Katalog on-line

Facebook

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Zakup nowości zrealizowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa


Biblioteka Narodowa

 

Mała książka – wielki człowiek

Aktualności

Spotkanie z autorem książek dla dzieci Wiesławem Drabikiem

25-10-2019

21 października Gminna Biblioteka Publiczna w Czudcu gościła Wiesława Drabika, który jest autorem i ilustratorem wierszowanych książek dla najmłodszych dzieci. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy pierwszej i dwóch trzecich ze Szkoły Podstawowej w Czudcu. Pan Wiesław Drabiki z dużą łatwością nawiązał kontakt z dziećmi. Opowiadał jak powstaje książka i jak się ją ilustruje. Recytował fragmenty swoich utworów. Na poczekaniu wymyślał wesołe rymowanki i zasypał dzieci dużą ilością zagadek. Za dobre odpowiedzi nagradzał naklejkami i zakładkami do książek. Uczeń z największą ilością zakładek otrzymał książkę z autografem. Pisarz chętnie pozował do pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli okazję zakupić książeczki oraz uzyskać specjalną dedykację z autografem. Jego najbardziej znane książki to: „Bajka o smoku i Kraku, i o tym jak powstał Kraków”, „Łakomczucha”, „Wiejski cyrk”, „Bocianek Janek”, „Bajka o smoku Novusiu” i wiele innych. Spotkanie dla dzieci było bardzo ciekawe i wesołe.

 

Dziękujemy paniom wychowawczyniom i uczniom za przybycie i udział w spotkaniu.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając odpowiednie ustawienia przeglądarki.

Copyright (c) 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Gminnej Biblioteki Publicznej Czudec
Realizacja: ideo, CMS Edito Powered by: