Spotkanie z Małgorzatą J. Berwid

07-11-2019

W poniedziałek 4 listopada 2019 r. naszą bibliotekę odwiedziła Małgorzata J. Berwid, dziennikarka współtwórczyni programów telewizyjnych dla dzieci m.in. „Ciuchcia” i „Budzik”. W 2003 r. została uhonorowana i otrzymała tytuł Kawalera „Orderu Uśmiechu”. Jest autorką książki pt.: „Wojenne lalki Marysi”. W swojej książce autorka opisuje wojenne losy swojej mamy - Marii Berwid, które wydarzyły się naprawdę. Jest to opowieść o dzieciństwie podczas wojny, o ciężkiej pracy w niewoli niemieckiej, widzianej oczami dziecka. Autorka okazała się bardzo ciepłą, otwartą i bezpośrednią osobą. Na zakończenie wszyscy chętni otrzymali autografy. Serdecznie dziękujemy Małgorzacie Berwid za obecność i miłe spotkanie oraz uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej w Czudcu za przybycie.