Odwiedziny Młodzieży z Gimnazjum Publicznego im. Św. Kingi w Czudcu

01-03-2011

Bibliotekę Publiczną w Czudcu odwiedziła grupa młodzieży Gimnazjum Publicznego im. Św. Kingi w Czudcu, uczennice z naszego gimnazjum pod opieką mgr Małgorzaty Żybura w dniu 10 lutego 2011 roku przekazały kolekcję 60-ciu historycznych guzików żołnierskich mundurów do zbiorów prowadzonej przez bibliotekę Historycznej Izby Pamięci, opiekunowi ekspozycji pani Elżbiecie Kocurek. W projekt zbierania metalowych guzików, pn. „Guzik za choinkę” w czudeckim gimnazjum w grudniu zaangażowały się wszystkie klasy, pod opieką w-ce dyrektor mgr Marii Ladzińskiej i mgr Małgorzaty Żybura nauczyciela, konsultanta projektów społecznościowych i kulturalnych zbierając łączną ilość 1375 guzików. Akcja miała na celu zbiórkę guzików, które zostały wymienione na symboliczne świerki. Za udział w projekcie rozdanych zostało dla młodzieży 15 drzewek. A guziki, które mają wartość historyczną uczniowie oddali do Izby Pamięci przy GBP w Czudcu.