INFORMACJA DLA CZYTELNIKÓW

05-05-2020

Uprzejmie informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Czudcu wraz z filiami - będzie czynna od 6.05.2020r.

Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00

Sobota nieczynne.

Podstawowe zasady korzystania z biblioteki:
1. GBP Czudec wraz z filiami obsługuje czytelników jedynie w kwestii wypożyczenia i zwrotu materiałów bibliotecznych.
2. Czytelnicy zobowiązani są do zastosowania się do ogólnych zasad przebywania w miejscach publicznych – maseczka, dezynfekcja rąk, rękawiczki.
3. Nie ma możliwości korzystania z czytelni, kącików dla dzieci i stanowisk komputerowych.
4. W bibliotece może przebywać maksymalnie 2 osoby – GBP Czudec, 1 osoba Oddział dla dzieci oraz filie.
5. Zaleca się przestrzeganie bezpiecznej odległości (1,5 – 2 m)
6. W bibliotekach nie ma wolnego dostępu do księgozbioru, książki podaje bibliotekarz.
7. Książki zwrócone przez czytelników będą poddawane 3-dniowej kwarantannie.
8. Możliwe jest wcześniejsze zamówienie książek - telefoniczne lub mailowe – nr telefonów i adresy mailowe na stronie internetowej biblioteki.
9. W związku z koniecznością codziennej dezynfekcji lokalu, odpisania książek po kwarantannie - biblioteka dla czytelników będzie czynna pół godziny krócej.