Wakacje w Bibliotece – „Dzień Mleka”

21-07-2020

Tegoroczne wakacyjne spotkania z najmłodszymi czytelnikami rozpoczęły się 7 lipca. W tym dniu odbyły się obchody „Dnia Mleka”. Głównym celem naszego spotkania było propagowanie spożywania mleka i jego przetworów. Uczestnicy wysłuchali tekstu Heleny Bechlerowej pt.: „O kotku, który szukał czarnego mleka”, którą przeczytała krówka o imieniu Muu. Przy pomocy rękawiczki i prawdziwego mleka próbowały doić krowę. Eksperymentowaliśmy z mlekiem i barwnikami spożywczymi robiąc wiry mleczne oraz rozwiązywaliśmy zagadki i krzyżówkę. Dzieciom zabawa bardzo się podobała, a „Dzień Mleka” upłynął w radosnej atmosferze. Było gwarno i wesoło, dzięki rozmaitym kreatywnym zajęciom.