Katalog on-line

E-biblioteka

 

Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa

 

Deklaracja dostępności Gminnej Biblioteki Publicznej w Czudcu

Facebook

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Zakup nowości zrealizowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa


Biblioteka Narodowa

 

Mała książka – wielki człowiek

Wyszukiwarka

Data:
Godzina:

Aktualności

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!

31-03-2021

Już 1 kwietnia rozpocznie się
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!

 

Spis powszechny to badanie przeprowadzane na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, realizowane co 10 lat, które dostarcza administracji publicznej, organom rządowym i samorządowym, instytucjom naukowymi badawczym, ośrodkom analitycznym, szkołom wyższym, mediom, a także osobom prywatnym pełnych informacji opisujących stan i strukturę społeczno - demograficzną kraju.

 

Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań zostanie przeprowadzony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

w terminie od 1 kwietnia do 30 czerwca, a po wejściu w życie nowelizacji ustawy - w terminie od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. według stanu na dzień 31 marca 2021 r.

 

Obowiązek przeprowadzenia spisu powszechnego wynika z zobowiązań międzynarodowych. Dla celów porównawczych każde z państw członkowskich jest zobowiązane do dostarczenia, co dziesięć lat, w tym samym czasie wyczerpujących danych objętych tematami spisu.

 

Dane od respondentów przekazywane będą w formie samospisu internetowego przeprowadzanego za pośrednictwem interaktywnej aplikacji. Obowiązek ten nałożyła ustawa z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludnościi mieszkań w 2021 r. Osobom fizycznym nieposiadającym technicznych możliwości umożliwiających przeprowadzenie samospisu internetowego zapewniony jest w Urzędzie Gminy w Czudcu bezpłatny dostęp do pomieszczenia wyposażonego w sprzęt komputerowy (pok. nr 9 na parterze budynku). Uzupełnieniem samospisu będą wywiady przeprowadzane przez rachmistrza spisowego w formie telefonicznej lub bezpośrednio w miejscu zamieszkania respondenta.


Narodowy spis powszechny obejmuje:
• osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami;
• osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;
• mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania oraz zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.

 

Zebrane dane będą objęte bezwzględną tajemnicą statystyczną w rozumieniu art. 10 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej. Osoby wykonujące prace spisowe będą zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Dane osobowe uzyskane podczas prac spisowych będą dostępne tylko i wyłącznie dla określonego kręgu osób, w związku z wykonywaniem przez nie prac spisowych.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając odpowiednie ustawienia przeglądarki.

Copyright (c) 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Gminnej Biblioteki Publicznej Czudec
Realizacja: ideo, CMS Edito Powered by: