Dni Literatury Dziecięcej 2011

06-07-2011

W związku z obchodzonymi dniami literatury dziecięcej 14 czerwca 2011 r. w sali kina Tatry Czudcu gościliśmy młodzież z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Frysztaku,  młodzi artyści pod kierunkiem wychowawców p. Barbary Tarnowskiej - Jurasz i p. Wioletty Petka - Grygiel przygotowali i wystawili przedstawienie - piękną opowieść polskiego bajkopisarza autora książek dla dzieci i młodzieży Benedykta Hertza pt. "Trzewiki szczęścia" - to bajka z morałem dla całej rodziny, a wszystko po to, aby zaprzyjaźnić maluchy z literaturą. Na samym początku poznajemy sympatycznego szewczyka Felka, który swój dobry humor podsyca wesołymi piosenkami. Drugą bohaterką jest znudzona życiem księżniczka Lala, na którą nie działają żadne rozweselające sposoby. Zmartwiony król szuka lekarstwa u magików, tancerzy i innych postaci. Dopiero sprytny Felek znajduje sposób na rozweselenie księżniczki, a to za sprawą tajemniczych trzewiczków. W spotkaniu udział wzięły wszystkie dzieci z Przedszkola w Czudcu, z zainteresowaniem obejrzały przedstawienie, bo nic tak nie przekonuje do książek i literatury jak teatrzyk, bezpośredni kontakt z aktorem dzieci uwielbiają.