Ogólnopolski Konkurs Literacki „O Kwiat Tulipanowca”

02-12-2021

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Czudeckiej
oraz Zespół Szkół w Czudcu
ogłaszają
Ogólnopolski Konkurs Literacki „O Kwiat Tulipanowca”

I. CELE KONKURSU

Celem konkursu jest kultywowanie tradycji Pogórza Strzyżowskiego - w tym gminy Czudec - wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, troska o język ojczysty oraz popularyzacja działań twórczych i promocja talentów.

II. ZASADY UCZESTNICTWA

1. Uczestnikiem konkursu może być każdy, kto prześle własne niepublikowane i nienagradzane w innych konkursach prace na adres:
Zespół Szkół w Czudcu
ul. Parkowa 7
38-120 Czudec

z dopiskiem na kopercie Konkurs „O Kwiat Tulipanowca” w terminie do 30 maja 2022 r. Prace należy opatrzeć godłem słownym (inaczej pseudonimem – słowo, ciąg liter – wymyślonym na potrzeby tego konkursu). W osobnej, zaklejonej kopercie, również opatrzonej godłem autora i kategorią, np. Dzieci lub Młodzież lub Dorośli, należy zamieścić dane autora – imię, nazwisko, wiek, dokładny adres i numer telefonu. Do koperty należy też włożyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb konkursu. W przypadku osób niepełnoletnich zgodę podpisują rodzice. Prace razem z kopertą z danymi należy przesłać w jednej kopercie na adres Organizatora Konkursu.

2. Do konkursu można zgłaszać wiersze i prozę (np. wspomnienia, opowiadania, listy, eseje) o tematyce związanej z Pogórzem Strzyżowskim – mogą to być utwory dotyczące piękna przyrody, zabytków, współczesności, tradycji, pamiątek historii, postaci związanych z tą ziemią. Wiersze i prace pisane prozą (nie więcej jak 5 stron) – powinny być nadesłane w formie wydruku komputerowego.

3. Konkurs przebiega w trzech kategoriach:
- Dzieci od 10 do 14
- Młodzież od 15 do 18 lat
- Dorośli

4. Powołane przez organizatora jury przyzna nagrody i wyróżnienia. Osobna nagroda zostanie przyznana za utwór związany z gminą Czudec. Nagrodzone prace zostaną opublikowane na łamach „Kwartalnika Czudeckiego”. Zwycięzca otrzyma dodatkowo pamiątkową statuetkę.

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU! WARTO!