Biblioteczne święto z przedszkolakami

19-05-2022

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek przebiegała pod hasłem: „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Akcja ta ma na celu promocję książki, biblioteki, zawodu bibliotekarza oraz zwrócenia uwagi, jak ważny jest kontakt ze słowem drukowanym i rozwój wyobraźni już od najmłodszych lat. Dlatego było nam bardzo miło gościć w dn.18.05.2022 r., przedszkolaków z Publicznego Przedszkola, którzy przybyli do biblioteki z pięknymi życzeniami i wiosennymi kwiatami oraz odśpiewali gromkie „Sto lat” dla pań bibliotekarek i.
Na dzieci czekał Biblioteczny Mol Książkowy, który przeczytał bajkę pt. „ Franklin i książka z biblioteki” Paulette Bourgeois, o przygodach czytelniczych znanego żółwika. Ale to nie był koniec naszego spotkania, bo na przedszkolaków czekało iście biblioteczne zadania – dzieci losowały rekwizyty, dzięki którym należało odgadnąć tytuł bajki. Jak się okazało nasi goście doskonale znają nie tylko bajki, ale również postacie bajkowe tj. Kubuś Puchatek, Śpiąca Królewna czy Mała Syrenka. Nie zabrakło oczywiście pamiątkowych zdjęć i słodkiej niespodzianki.

Dziękujemy Pani Dyrektor PP, Paniom Przedszkolankom i wszystkim dzieciom za życzenia oraz pamięć i wieloletnią współpracę, której życzymy sobie nadal.