Wieczór autorski z Anną Ziobro

27-10-2022

Czwartkowy wieczór 20 października 2022 r. w GBP Czudec upłynął w atmosferze literatury, a to za sprawą naszego gościa, którym była Pani Anna Ziobro, autorka powieści obyczajowych. Pani Anna jest naszą krajanką, pochodzi ze Strzyżowa a obecnie mieszka w Rzeszowie. Pierwsza powieść pt. „Tysiąc kawałków” ukazała się w 2020 roku i została bardzo dobrze przyjęta przez czytelników, co zachęciło autorkę do dalszego pisania i kreowania swoich bohaterów. Do tej pory zostało wydanych sześć powieści Pani Anny Ziobro; „Za ścianą ciszy”, „Brakujący obrazek”, „Okruchy samotności”, „Moje życie przed tobą” oraz najnowsza „Nie pozwól mi odejść”. Autorka w swoich książkach porusza tematy trudne: niepełnosprawności, zmagania z ciężką chorobą, przemocy w rodzinie, odejścia najbliższych osób, relacji międzyludzkich, ale nie brakuje w nich również wątków bardzo pozytywnych, dających nadzieję na lepsze jutro, na poradzenie sobie z problemami. Tak też bywa w naszym życiu – czasami słońce, czasami deszcz, radość ze smutkiem się przeplata. Na spotkaniu nasz Gość opowiedział o tym jak udaje się jej łączyć życie rodzinne, pracę zawodową oraz pasję pisania powieści obyczajowych, jak w jej głowie rodzą się kolejni bohaterowie, z którymi się sama zaprzyjaźnia. Pani Anna jest bardzo ciepłą, wrażliwą osobą i taką też atmosferę stworzyła podczas wczorajszego spotkania za co pięknie dziękujemy. Na zakończenie można było nabyć książeczki, oczywiście z autografem i pieczęcią autorki.

Dziękujemy również wszystkim czytelnikom i sympatykom biblioteki za przybycie i udział w spotkaniu autorskim.