„Zimowy ogród” Kristin Hannah listopadową książką DKK

07-12-2022

23 listopada 2022 odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Listopadową książką była pozycja autorstwa Kristin Hannah „Zimowy ogród”. Ta amerykańska pisarka, debiutująca powieścią „Słowik” cieszy się w naszej bibliotece dużą popularnością i sporo tytułów jej powieści znajduje się w bibliotecznym księgozbiorze. Autorka przedstawia nam historię opowiedzianą z dwóch perspektyw. Jedna z nich toczy się w teraźniejszości i ma miejsce w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszkają córki Meredith i Nina oraz ich oziębła matka wraz z łagodzącym wszelkie napięcia i konflikty ojcem. Taki obraz mamy na początku lektury, ale gdy zagłębimy się w dalsze rozdziały poznajemy historię Anji- matki, która złożyła obietnicę mężowi, że dokończy bajkę, którą zaczęła opowiadać córkom w dzieciństwie. I jest to druga perspektywa. Ta nieznana dotąd opowieść zaczyna powoli zbliżać do siebie rodzinę. Na jaw wychodzą przerażające wspomnienia i przeszłość w trudnych czasach dzieciństwa i młodości Anji, co spowodowało jej oziębłość oraz dziwne stany uciekania w „swój świat”. „Zimowy ogród” to piękna, wzruszająca powieść, w której każdy rozdział uświadamia nam, ile znaczy rodzina oraz ciepło domowego ogniska. Wspólnie doszłyśmy do wniosku, że to idealna książka na umilenie sobie jesienno-zimowych wieczorów, choć tak naprawdę sprawdzi się w trakcie każdej pory roku.