Katalog on-line

E-biblioteka

 

Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa

 

Deklaracja dostępności Gminnej Biblioteki Publicznej w Czudcu

Facebook

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

"Zakup nowości wydawniczych został dofinansowany ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 -2025."

 

Biblioteka Narodowa

 

Mała książka – wielki człowiek

LEGIMI

Kraszewski. Komputery dla bibliotek

Wyszukiwarka

Data:
Godzina:

Aktualności

Piątkowy wieczór z Katarzyną Żwirełło w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czudcu - 17.02.2023

23-02-2023

Miłośnicy powieści kryminalno-sensacyjnej, ale nie tylko, mieli okazję spotkać się osobiście z Panią Katarzyną Żwirełło – autorką tychże książek. Początki pisarstwa naszego Gościa można odnaleźć pod pseudonimem Vera Eikon i serią „Między prawami”, której ukazały się cztery tomy. Pierwsza książka, wydana pod prawdziwym nazwiskiem, nosi tytuł: „Nim padnie pierwszy strzał” i została wydana przez rzeszowskie Wydawnictwo Drems, którego właścicielkę panią Lidię Miś, również gościliśmy na spotkaniu. Jak powiedziała Pani Lidia ta książka zapoczątkowała współpracę z Panią Katarzyną, bo do tej pory „Dreams” wydało już trzy książki z serii „Dwa bieguny” – „Bez przedawnienia”, „Ptaszek w klatce” oraz najnowszą „Upadek”.
Chociaż książki mają charakter sensacyjno-kryminalny, w których przewijają się policjanci, prokuratorzy, przestępcy, osoby poszkodowane to autorka zwraca uwagę na różne aspekty: społeczno - psychologiczne, relacje rodzinne, czy międzyludzkie, wartość przyjaźni i wzajemnego zaufania, jednocześnie budując wartką akcję, która nie pozwala czytelnikowi odłożyć książki na później.
Nasz Gość opowiadał o swoim warsztacie pisarskim, o zaprzyjaźnianiu się z poszczególnymi bohaterami, nie zawsze pierwszoplanowymi, których losy pojawiają się niekiedy w kolejnych pozycjach książkowych. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, ciepłej atmosferze i ani krzty sensacji czy kryminału nie miało miejsca w murach biblioteki. Pani Katarzynie życzymy wielu pomysłów na nowe powieści jak również sukcesów na niwie pisarstwa. GBP zaprasza do zapoznania się z książkami Pani Katarzyny Żwirełło, które są dostępne na naszych półkach. 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając odpowiednie ustawienia przeglądarki.

Copyright (c) 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Gminnej Biblioteki Publicznej Czudec
Realizacja: ideo, CMS Edito Powered by: