Katalog on-line

E-biblioteka

 

Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa

 

Deklaracja dostępności Gminnej Biblioteki Publicznej w Czudcu

Facebook

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

"Zakup nowości wydawniczych został dofinansowany ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 -2025."

 

Biblioteka Narodowa

 

Mała książka – wielki człowiek

LEGIMI

Kraszewski. Komputery dla bibliotek

Wyszukiwarka

Data:
Godzina:

Aktualności

Lutowa lektura DKK „Fredek, Rzeszów, Hollywood – opowieści o Fredzie Zinnemannie”

03-03-2023

Książka, którą omawialiśmy w miniony czwartek, była dla nas pewnego rodzaju wyzwaniem, objętość jej jest dość spora - 577 stron, publikacja popularno-naukowa i osoba, której ona dotyczy - światowej sławy reżyser. Ale jak wszyscy zgodnie stwierdzili warto było sięgnąć po taką pozycję i ogromnie nas klubowiczów cieszy, że taka książka znalazła się na liście propozycji DKK.
Tematem życia i twórczości, wywodzącego się z Rzeszowa reżysera Freda a właściwie Alfreda Zinnemanna zainteresowała się ówczesna redaktor Polskiego Radia Rzeszów pani Grażyna Bochenek. Może inspiracją do napisania owej książki było to, że oprócz postaci tytułowego bohatera Freda, autorka w bardzo ciekawy sposób opisuje Rzeszów początku XX wieku; stosunki polsko-żydowskie, sytuację polityczną i gospodarczą, życie jakie toczyło się w miasteczku galicyjskim i jego okolicach. Najwięcej oczywiście miejsca poświęca Fredowi Zinnemannowi i jego rodzinnym korzeniom a także współczesnemu pokoleniu. Grażynie Bochenek udało się dotrzeć do jedynego syna Freda – Tima, dzięki któremu pozycja została wzbogacona o listy, które pisali rodzice do Freda. Cała publikacja napisana jest w sposób bardzo ciekawy i wciągający, pomimo wielu przypisów i objaśnień nie nuży potencjalnego czytelnika. Jednym słowem warto sięgnąć po omawianą pozycję i poznać wcale nie łatwe życie i twórczość światowej sławy reżysera, zdobywcę wielu Oskarów – Alfreda Zinnemanna. 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając odpowiednie ustawienia przeglądarki.

Copyright (c) 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Gminnej Biblioteki Publicznej Czudec
Realizacja: ideo, CMS Edito Powered by: