Lekcja biblioteczna

26-05-2023

W miniony poniedziałek 22.05.2023 r., GBP odwiedzili uczniowie kl. II c z wychowawczynią Panią Magdaleną Wojcieszek oraz Panią Eweliną Dybaś. Młodzi czytelnicy poznali tajniki wiedzy bibliotekarskiej: co to jest karta książki, karta katalogowa, dlaczego pieczętuje się książki i nakleja na nie kody kreskowe, jak wyglądały pierwsze woluminy oraz starożytne pismo, co to za dziwne poziomy znajdują się w Oddziale dla dzieci. Drugoklasiści mieli możliwość przeglądnięcia różnorakich książeczek, które znajdują się na bibliotecznych półkach oraz zwiedzenia zakamarków biblioteki i trwającej wystawy „Biblioteka na przestrzeni lat”.

Dziękujemy serdecznie za miłe spotkanie i ogromne zainteresowanie uczniów, oczywiście zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów, bo w myśl tegorocznego hasła Tygodnia Bibliotek – Biblioteka jest MOJA, TWOJA, NASZA.