Wakacje

13-07-2023

W okresie wakacyjnym Gminna Biblioteka Publiczna w Czudcu zorganizowała dla dzieci cykl kreatywnych warsztatów. Najmłodsi czytelnicy z terenu naszej gminy bardzo chętnie korzystali z wakacyjnej oferty spędzania wolnego czasu. Spotkania rozpoczęliśmy 4 lipca od wykonania pracy plastycznej - trawiaste głowy. Pomysłów było bardzo wiele, nie tylko były to głowy, ale i pieski, kotki, jeże. Mimo, że był mały bałagan, zabawa była udana. Po zajęciach plastycznych przyszedł czas na zabawę z kolorową chustą Klanzą. Było intensywnie i wesoło, zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości.
7 lipca rozpoczął się od kulinarnych zmagań. Na początku czytaliśmy bajkę „Maks i sałatka owocowa”, po której wykonaliśmy portrety z chrupiących wafli, pysznych draży, paluszków, kukurydzianych chrupek, biszkoptów o raz owoców. Chrupiące prace szybko zniknęły z talerzy, pozostawiając zadowolenia na buziach uczestnik ów. Dalsza część spotkania to przygotowanie wesołych i kolorowych kanapek z warzyw sezonowych. Nawet największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem, aby mieć dużo sił na zabawę z chustą Klanza.
11 lipca był kolejną biblioteczną propozycją spędzenia wakacyjnego czasu. Tematem spotkania były „Roboty z galaktyki”, które były zainspirowane książką Zofii Staneckiej "Robot Robert". Do pracy wykorzystaliśmy kartony, kolorową bibułę i zakrętki po napojach. Dzieci z zapałem przystąpiły do pracy i stworzyły własne roboty. Podczas pracy wykazały się dużą pomysłowością i oryginalnością. Powstały niesamowite, ekologiczne roboty z kartonu.
A na zakończenie w czwartkowy poranek 13 lipca, Biblioteka zamieniła się w westernowe miasteczko, a to za sprawą studia teatralnego KRAK-ART z Krakowa, którego aktorzy przedstawili widzom spektakl pt. „Na dzikim zachodzie”. Szybka akcja, kolorowe stroje, ciekawa historia bohaterów, okazała się świetnym zakończeniem naszych spotkań.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć za wspólną zabawę. Wszystkim życzymy słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń a po powrocie zachęcamy do odwiedzin w bibliotece.