Katalog on-line

E-biblioteka

 

Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa

 

Deklaracja dostępności Gminnej Biblioteki Publicznej w Czudcu

Facebook

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

"Zakup nowości wydawniczych został dofinansowany ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 -2025."

 

Biblioteka Narodowa

 

Mała książka – wielki człowiek

LEGIMI

Kraszewski. Komputery dla bibliotek

Wyszukiwarka

Data:
Godzina:

Aktualności

„Na szlaku czudeckich zabytków…”

07-03-2024

We wtorkowy poranek 5.03.2024 naszą bibliotekę odwiedziła klasa IV ze SP w Czudcu, wraz z paniami Marią Ladzińską i Lidią Mańko-Banek. Na szlaku czudeckich zabytków nie mogło zabraknąć dawnej synagogi a obecnie Gminnej Biblioteki Publicznej. Uczniowie zwiedzili ekspozycje muzealne znajdujące się w tutejszym budynku. Z zainteresowaniem wysłuchali informacji na temat dawnych mieszkańców Czudca, wyznania mojżeszowego, oglądnęli zgromadzone zbiory związane z I i II wojną światową m.in. mundury wojskowe, medale i odznaczenia, mapy, plakaty, wycinki prasowe, fotografie. Największym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja regionalna, w której znajdują się eksponaty etnograficzno-historyczne, obejmujące przedmioty codziennego użytku w gospodarstwie domowym; maszyny do szycia, lampy naftowe, garnki gliniane, talarze, prządki, maśnice a także dawne sprzęty rolnicze; sierp, cepy, częściowa uprzęż konna.


Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję, że była to udana lekcja regionalna związana z naszą Małą Ojczyzną  

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając odpowiednie ustawienia przeglądarki.

Copyright (c) 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Gminnej Biblioteki Publicznej Czudec
Realizacja: ideo, CMS Edito Powered by: