Wiosenne spotkanie z Anną Ziobro w czudeckiej bibliotece

21-03-2024

W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny oraz w Światowym Dniu Poezji - 21 marca 2024, naszą bibliotekę odwiedziła znana nam już pisarka - Anna Ziobro. Oprócz wymienionych okazji do spotkania była jeszcze jedna, a mianowicie ukazała się kolejna, dziewiąta już powieść Pani Ani pt. ”Ostatnia tajemnica” i to właśnie o niej rozmawialiśmy na spotkaniu autorskim. Pani Anna podzieliła się z nami wrażeniami z pisania powieści, opowiedziała kilka ciekawostek a nawet anegdot dotyczących jej pracy pisarskiej. Przybliżyła nam, czytelnikom fabułę „Ostatniej tajemnicy”, oczywiście nie zdradzając wszystkich szczegółów, aby zachęcić do przeczytania i wyrobienia sobie własnego zdania o bohaterach książki, ich postępowaniu, sukcesach i porażkach. W każdej swojej książce autorka dotyka trudnych tematów, również w najnowszej pojawia się motyw odchodzenia, nieuniknionej śmierci, ale przedstawiony w taki sposób, aby oswoić czytelnika z tą sytuacją a nie go przygnębić czy zdołować. Książki Pani Anny Ziobro dają dużo optymizmu i pozytywnych myśli a czasami wiele wskazówek w naszej codzienności. Czwartkowy wieczór upłynął nam w bardzo ciepłej atmosferze, pełnej powieściowych klimatów.

Dziękujemy pani Ani za spotkanie, za przemiły wieczór, dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli przybyć na nasze wydarzenie i uczestniczyć w spotkaniu autorskim. Zachęcamy do zapoznania się z powieściami Pani Ani, które są dostępne w zbiorach GBP Czudec oraz filiach.

Fotorelacja