Katalog on-line

E-biblioteka

 

Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa

 

Deklaracja dostępności Gminnej Biblioteki Publicznej w Czudcu

Facebook

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

"Zakup nowości wydawniczych został dofinansowany ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 -2025."

 

Biblioteka Narodowa

 

Mała książka – wielki człowiek

LEGIMI

Kraszewski. Komputery dla bibliotek

Wyszukiwarka

Data:
Godzina:

Aktualności

Dzień Dawcy Szpiku dla Natalii i Innych

14-05-2012
Warszawa, 02.05. 2012 r.

 

Szanowni Państwo!!

 

Zwracam się do Państwa z apelem o udział w akcji „Dzień Dawcy Szpiku dla Natalii i Innych” w Pstrągowej.
Natalia ma 19 lat. Po świętach Bożego Narodzenia w 2010 roku została u Natalii zdiagnozowana ostra białaczka szpikowa. Już w marcu 2011 Natalia została zakwalifikowana do przeszczepienia. Przebadano jej rodziców i brata. Niestety okazało się, że nikt z rodziny nie jest wystarczająco zgodnym dawcą dla niej. Rozpoczęły się poszukiwania dawcy niespokrewnionego. Do tej pory, wśród 19 milionów zarejestrowanych potencjalnych dawców na świecie, nie udało się znaleźć „bliźniaka genetycznego” dla Natalii. Dlatego też władze Gminy Czudec wraz z Fundacją DKMS Polska organizują Dzień Dawcy Szpiku dedykowany Natalii i innym pacjentom w podobnej sytuacji. Dzień Dawcy szpiku odbędzie się 27-go maja 2012, w Zespole Szkół w Pstrągowej, w godzinach od 10.00-16.00 .
Podczas naszej akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w naszej bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Rejestracja polega na wypełnieniu formularza i oddaniu zaledwie 4 ml krwi potrzebnej do przeprowadzenia badania genetycznego.


Wsparcie akcji

Do przeprowadzenia akcji konieczne jest pozyskanie 12 wolontariuszy, których zadaniem jest rejestracja potencjalnych dawców szpiku oraz personelu pobierającego krew. Niezbędna jest również obecność lekarza dowolnej specjalności przez cały czas trwania akcji. Osoby biorące udział w akcji objęte są ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej. Wszystkie osoby chętne do udziału w akcji proszone są o zgłoszenia w Urzędzie Gminy w Czudcu – tel. 17-7172134 (Agnieszka Materna) w terminie do 17 maja br.

Koszt przebadania jednego potencjalnego dawcy to ok. 250 zł. Niestety koszty te nie są refundowane ani przez Ministerstwo Zdrowia, ani przez NIZ., koszty w całości ponosi fundacja DKMS Polska. W związku z powyższym Fundacja zwraca się o wsparcie finansowe, przez dokonywanie darowizn na konto fundacji lub przekazanie 1% podatku. LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA!


Fundacja DKMS Polska zarejestrowana została 28 listopada 2008 roku, jako niezależna organizacja typu non-profit. DKMS ma swoje korzenie w Niemczech, gdzie powstała z prywatnej inicjatywy w 1991 roku. Od tego czasu DKMS Niemcy stał się największą baza potencjalnych dawców na świecie (ponad 2 700 000, marzec 2012). DKMS Polska rozpoczęła swoją działalność 25 lutego i do dnia dzisiejszego udało się nam zrekrutować i przebadać ponad 219 000 potencjalnych dawców. 165 naszych dawców oddało już swoje komórki macierzyste ratując życie tym, którzy potrzebują tego najbardziej.

Mam nadzieję, że przychylą się Państwo do mojej prośby.

 

Z wyrazami szacunku,

Elżbieta Kocurek
Dyrektor GBP  w Czudcu
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając odpowiednie ustawienia przeglądarki.

Copyright (c) 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Gminnej Biblioteki Publicznej Czudec
Realizacja: ideo, CMS Edito Powered by: