Wyszukiwarka

Data:
Godzina:

E-biblioteka

 

Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa

 

Katalog on-line

Facebook

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Zakup nowości zrealizowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa


Biblioteka Narodowa

 

Mała książka – wielki człowiek

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

06-02-2009

 W kwietniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, jak również Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji w dniu 24 kwietnia 2007r. w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi, odbyło się spotkanie młodzieży szkolnej z autorem książek dla dzieci i młodzieży Andrzejem Grabowskim. W spotkaniu przygotowanym we współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej

w Czudcu ze Szkołą Podstawową w Nowej Wsi, wzięli udział uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami.

Andrzej Grabowski - Kawaler Orderu Uśmiechu - zaszczytnego odznaczenia przyznawanego przez dzieci, jest autorem wielu zabawnych i pobudzających wyobraźnię wierszyków oraz przygód m.in. o sympatycznym skrzacie Wiercipiętku, spopularyzowanym przez telewizyjne „Domowe Przedszkole".

Jest również twórcą felietonów, spektakli kabaretowych, widowisk parateatralnych i utworów satyrycznych. Został wyróżniony nagrodą Niezależnej Fundacji Kultury Polskiej „Polcul" oraz nagrodzony Złotym Medalem w dziedzinie Literatury. Jest organizatorem Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej Pogórza.

Autor odpowiadając na liczne i dociekliwe pytania dzieci, opowiedział o swoim życiu, rodzinie, wielu ciekawych przygodach, o tym co skłoniło go do napisania pierwszej książki. Recytował swoje „śmieszne i pocieszne" wierszyki, w których jak sam mówi przedstawia „piękniejszą stronę świata".

Spotkanie z „wujciem Andrzejem", jak mówią o nim najmłodsi, było dla dzieci chwilą relaksu, jak również okazją do wielu doznań literackich i refleksji. Wpisując się do kroniki Biblioteki Publicznej w Nowej Wsi życzył wszystkim czytelnikom „dalszej miłej wędrówki po słonecznej stronie ścieżek książek dla dzieci".
 

 

Wiesława Gierlak
 

Wstecz
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając odpowiednie ustawienia przeglądarki.

Copyright (c) 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Gminnej Biblioteki Publicznej Czudec
Realizacja: ideo, CMS Edito Powered by: