XXII Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka

17-09-2012

Zapraszamy na spotkanie z "Poezją ponad granicami"
20 września 2012 roku godz. 11:00

w Bibliotece Publicznej w Czudcu

Gośćmi spotkania będą :

Kazimierz Burnat poeta, publicysta tłumacz. Uczestnik wielu międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali literackich, współautor dziesięciu publikacji antologii, almanachów, i monografii wydanych w kraju i zagranicą. Prezes Grupy Literackiej Dysonans przy Śląskim Okręgu Wojskowym, Redaktor Naczelny kwartalnika Obok i Bez Kurtyny. W oparciu o jego wiersze "Teatr Wśród Książek" wystawiał spektakl pt. "Czas" Tłumaczony na język amharski, angielski, arabski, białoruski, sanskrycki, serbski, szwedzki, ukraiński, hebrajski, hindi, esperanto, estoński i nne.

Poeta, tłumacz Andrzej Gnarowski - poeta, krytyk. Urodził się w 1940 roku w Warszawie. Debiutował jako poeta w miesięczniku "Więź" w 1971 roku. Publikował wiersze m.in. w takich pismach, jak: "Tygodnik Kulturalny", "Twórczość", "Miesięcznik Literacki", "Życie Literackie", "Literatura", "Poezja", "Kierunki", "Poezja Dzisiaj", "Londyńska Oficyna Poetów i Malarzy" oraz na antenie Polskiego Radia. W latach 1982-1985 związany z tygodnikiem "Tu i Teraz", a w latach dziewięćdziesiątych z tygodnikiem "Wiadomości Kulturalne". Obecnie współpracuje z "Gazetą Kulturalną". Laureat wielu konkursów poetyckich i Festiwali Poezji w Łodzi. Publikuje również prace o charakterze krytycznoliterackim. Członek Prezydium Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich. Sekretarz Zarządu Warszawskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Wydał następujące tomy wierszy: Czas na nieobecność (KAW,1980), Infradźwięki (ZLP, Poznań 1993), Wiersze wybrane (Wydawnictwo B2, 1998), Za późno (Wydawnictwo Adam Marszałek, 2003), Nie ma takiej miłości...

Vladimir Stockman urodził się w Rostowie nad Donem (Rosja). studiował fizykę, filozofię i filologię rosyjską na Uniwersytecie w Rostowie nad Donem. Jesienią 1991 roku dołączył do kijowskiego teatru "Zwierciadło" i w następnym roku wraz z teatrem na zaproszenie Piotra Skrzyneckiego - założyciela kabaretu "Piwnica pod baranami" przyjechał do Polski na występy gościnne, które przeszły w emigrację. Publikował wiersze i przekłady w międzynarodowym czasopiśmie literackim "Kreszczatik", w tomikach krakowskiej Konfraterni poetów, w czasopiśmie "Nowa Polska" , w książce "Wiedeńskie krasnmówstwa" (Wiedeń, 2006), w antlogii "Podgórskie klimaty" (Kraków, 2009) i inn. Jest twórcą i koordynatorem międzynarodowego almanachu internetowego "Litera", autorem tomiku wierszy pt. "Górne morze" (Kraków, 2007). Brał udział w XXXIX Warszawskiej Jesieni Poezji (2010), w Dniach współczesnej literatury i dramaturgii rosyjskiej w Wiedniu (2006), w festiwalu "naLIT" we Lwowie (2006) oraz reprezentował Polskę i Rosję na 46. Międzynarodowym Festiwalu "Strużskie Wieczory Poezji" w Macedonii (2007). Jest członkiem Międzynarodowej Federacji Pisarzy Rosyjskich.

Zapraszamy!!!