Katalog on-line

E-biblioteka

 

Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa

 

Deklaracja dostępności Gminnej Biblioteki Publicznej w Czudcu

Facebook

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

"Zakup nowości wydawniczych został dofinansowany ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 -2025."

 

Biblioteka Narodowa

 

Mała książka – wielki człowiek

LEGIMI

Kraszewski. Komputery dla bibliotek

Wyszukiwarka

Data:
Godzina:

Aktualności

"Siedmiomilowe buty" i przedszkolaki w Bibliotece

26-11-2012

Comiesięczne zajęcia edukacji oświatowej w ramach stałego cyklu bibliotecznych spotkań dla dzieci, których celem jest propagowanie książki i wspólnego głośnego czytania, miały miejsce w dniu 22 listopada 2012 r. brały w nich udział dzieci z Grup 3, 4, i 5 naszego Przedszkola Publicznego w trakcie których wysłuchały ulubionych utworów pisarzy dziecięcych. W głośnym czytaniu udział wzięli kolejni nasi goście, państwo Małgorzata i Stanisław Kiebałowie, znani nam przedstawiciele świata medycyny, pani Małgorzata czytała "Siedmiomilowe buty" Jana Brzechwy. Którego bohater utworu Michał, miał…, niespotykany problem ze swoimi butami: "Co stąpnie nogą - siedem mil trzaśnie". Dzięki nim w bardzo szybkim tempie mógł podróżować po całym kraju. Jednak wkrótce okazało się, że mają one również jedną poważną wadę, nikt nie mógł nadążyć za Michałem, ani jego żona, ani jego dzieci. Pewnego razu zdenerwowany Michał zdjął swoje siedmiomilowe buty i ze złością wrzucił je do wody…. Co było dalej przeczytajcie sami? Drugim ulubionym dla dzieci utworem o kotku, podzielił się nasz Pan doktor Stanisław Kiebała znany w środowisku, nie tylko dzieciom, lekarz pediatra. Przedszkolaki zaciekawione sytuacją i scenerią wysłuchały bajki o chorym kotku Stanisława Jachowicza. Pan doktor czytając ten wiersz, postawił diagnozę – trzeba długo leżeć w łóżeczku i kategorycznie żadnego łakomstwa, ponadto stosować (jak zalecił autor wiersza) pijawki?! i ścisłą dietę, a wszystko dobrze się skończy. Padło wiele pytań i deszcz odpowiedzi ,na niektóre z nich nieomal chóralne odpowiedzi. Dzieciom bardzo podobała prezentacja się obu wierszy. Spotkanie zakończyło wspólne zdjęcie gości, przedszkolaków, opiekunów i gospodarzy w bajkowej scenografii z chorym kotkiem…, i siedmiomilowymi butami. Dziękujemy gościom i uczestnikom spotkania za zaangażowanie w promocję "Głośnego czytania dzieciom…, 20 minut dziennie…, Codziennie!

 

Elżbieta Kocurek

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając odpowiednie ustawienia przeglądarki.

Copyright (c) 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Gminnej Biblioteki Publicznej Czudec
Realizacja: ideo, CMS Edito Powered by: