Katalog on-line

E-biblioteka

 

Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa

 

Deklaracja dostępności Gminnej Biblioteki Publicznej w Czudcu

Facebook

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

"Zakup nowości wydawniczych został dofinansowany ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 -2025."

 

Biblioteka Narodowa

 

Mała książka – wielki człowiek

LEGIMI

Kraszewski. Komputery dla bibliotek

Wyszukiwarka

Data:
Godzina:

Aktualności

Muzeum Tradycji i Historii

05-12-2012

Gminna Biblioteka Publiczna w Czudcu zaprasza do odwiedzenia Muzeum Tradycji i Historii. Mieszczącego się w podziemiach synagogi w trzech salach. Ekspozycje muzealne, tematycznie związane są z terenem z gminy Czudec jego historią i martyrologią , kulturą materialną i duchową.
W Izbie Historycznej w gablotach tematycznych obejrzymy prezentowane zdjęcia, kopie dokumentów historycznych ,urny z ziemią z miejsc pamięci i kaźni narodu i militaria.
W Izbie Martyrologicznej artefakty kultury judaizmu i inne eksponaty.

Izba Etnograficzna prezentuje zabytki kultury materialnej wsi, związanej z życiem okolicznych mieszkańców z przełomu XVIII / XX wieku Eksponaty ułożone są chronologicznie. Wystawę zaczynają obiekty edukacyjno oświatowe, przedmioty kultury materialnej i codziennego użytku, zdjęcia , narzędzia, wytwory sztuki ludowej i rzemiosła chłopskiego, ubiory, obrazy m.in. starego Czudca i jego mieszczan oraz interesujące przedmioty codziennego użytku.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego muzeum .Zobaczyć tu można interesujące eksponaty historyczne które pokazują bogactwo kulturowe Naszej Małej Ojczyzny. Zachęcamy do odnajdywania pamiątek o naszej przeszłości zdjęć, przedmiotów, dokumentów , które chętnie przyjmiemy do naszych zbiorów i zachowamy je dla potomnych, aby i oni mogli poznać i pogłębić wiedzę o naszym regionie.

 

Zapraszamy! Do zobaczenia!

Elżbieta Kocurek
Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej

w Czudcu
 

Wstecz
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając odpowiednie ustawienia przeglądarki.

Copyright (c) 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Gminnej Biblioteki Publicznej Czudec
Realizacja: ideo, CMS Edito Powered by: