W sędziwym lesie - głośne czytanie

06-03-2013

W środowe południe 27.02.2013 r. do Biblioteki Publicznej w Czudcu zawitały przedszkolaki z grupy 3, 4 i 5 pod opieką Pani dyr. Grażyny Czaja i pań wychowawczyń. Tym razem czekał na dzieci stragan „sklep spółdzielczy” zaopatrzony w różnego rodzaju artykuły spożywcze. Na straganie znajdowało się pieczywo, kiełbaski, jajka, nabiał, miód, orzechy, warzywa dla leśnych zwierząt, bo tematem naszego głośnego czytania był utwór J. Brzechwy „Opowiedział dzięcioł sowie”, który to w bardzo ciekawy sposób przedstawiła dyr. Ośrodka Kultury w Czudcu Pani Lucyna Janaś. Dzieci w skupieniu wysłuchały wymyślonej historyjki o wilku Barnabie i rysiu Bazylim, którzy prowadzili swoje sklepy w lesie, sprzedając jego mieszkańcom towar zepsuty, przeterminowany i bardzo drogi. Zbuntowane zwierzęta postanowiły założyć swój własny sklep, w którym było świeżo i tanio. Utwór kończy się morałem, w którym świat zwierząt ukazuje nam ludziom przykład złego i dobrego postępowania.
Biblioteka dziękuję Pani Lucynie Janaś za przyjęcie zaproszenia na nasze spotkanie a Paniom wychowawczyniom i przedszkolakom za przybycie.