Spotkanie autorskie z Włodzimierzem Kłaczyńskim

18-05-2013

Spotkanie autorskie z Włodzimierzem Kłaczyńskim Kontynuacją X Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek było spotkanie autorskie z panem Włodzimierzem Kłaczyńskim, które odbyło się 10 maja 2013 roku o godz. 11.00. Nasz gość pochodzi z Mielca, z wykształcenia jest lekarzem weterynarii a jednocześnie zajmuje się pisaniem utworów literackich.
Na spotkanie z pisarzem przybyła młodzież z Zespołu Szkół w Czudcu wraz z nauczycielami L. Bytnar, M. Pytko, E. Pietrucha oraz wierni czytelnicy naszej Biblioteki i miłośnicy jego powieści.
Pan Włodzimierz Kłaczyński opowiadał o swojej pracy zawodowej związanej z bliskim Domaradzem, gdzie podjął pracę na stanowisku terenowego lekarza weterynarii, o tym jak swoje doświadczenia z pracy oraz obserwacje życia codziennego podkarpackiej wsi przelał na papier. Tak to się zaczęło:
W 1981 roku wydał powieść „Popielec”, która stała się kanwą serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem - autor wspominał swoje uczestnictwo w realizacji filmu. Następnie powstał tryptyk mikropowieści pt. „Wronie pióra” oraz w 1994 r. „Anioł się roześmiał”, pisarz współpracował międzyczasie z prasą regionalną. Wydał dwie części dzienników weterynarza pt. „I pies też człowiek”, „I kot ma duszę”. W 2005 r. zostaje wydana pierwsza część siedmiotomowego cyklu pt. „Miejsce” obrazująca obyczajowe i historyczne uwikłania ludzkich losów na tle epoki w realiach galicyjskiego miasteczka. Kolejne powieści to „Zasiek polski” oraz „Skorpionada”-powieść radiowa na kanwie „Miejsca”.
Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem wysłuchali wspomnień pisarza, zadając mu wiele pytań związanych z pisarstwem jak również z życiem osobistym.
Biblioteka dziękuje wszystkim za przybycie i udział w spotkaniu autorskim.