Nowości Wydawnicze

Gminna Biblioteka Publiczna w Czudcu Prezentuje

24-03-2009

Książki to nasza pasja i chcemy cię nią zauroczyć

W ofercie czytelniczej polecamy:

Tadeusz Rojek "Życie Towarzyskie i Domowe, Nowy Savoir-Vivre"

Wyd. Książka i Wiedza

Chesz aby twoje dziecko umiało się znaleźć w każdej sytuacji. Sięgnij po książkę. Z dobrymi manierami łatwiej iść przez życie. Przekonaj o tym swoje dziecko. Autor pokazuje rodzicom, jak właściwym przykładem konsekwentnie i z miłością uczyć dziecko dobrych manier. Uwzględnia zachowanie przy stole, zasady obowiązujące przy powitaniu okazywanie wdzięczności, korzystanie z telefonu komórkowego, szacunek dla prywatności także wiele porad dotyczących różnych sfer życia, oraz wiele praktycznych wskazówek zarówno dla rodziców jak i nastolatków.

Leszek Kołakowski "13 Bajek z Królestwa Lailonii dla Dużych i Małych oraz inne Bajki"
Wyd. Prószyński i S-ka 2007 r.: 158 s.

„ Byliśmy już bardzo zmęczeni i zniechęceni, bo wszystko przemawiało za tym, że nigdy nie uda się nam osiągnąć celu. Brat zrobił się jak gołąbek, ja wyłysiałem prawie całkowicie. Nie mieliśmy sił na dalsze poszukiwania i skarżyliśmy się na los, co nas tak marnie oszukał..."

Patricia Shaw "Nad wielką rzeką"
Wyd. Książnica 2007 r. ; 528 s.

Opowieść o Australii lat sześćdziesiątych dziewiętnastego wieku, powstałą na fali gorączki złota, Rokhampton gwałtownie się rozwija. Rosną fortuny potomków byłych ich skazańców, zwiększają się ich apetyty na władzę. Ambitny Flower Maskey, członek parlamentu stanowego, bezwzględny w działaniach, wszystkich traktuje instrumentalnie.

Ks. Waldemar Janiga "Wychowanie do patriotyzmu"

Duszpasterstwo Katechetyczne. Przemyśl 2007 r.; 792 s.

W okresie zaprogramowanych kampanii na rzecz jednoczenia się Europy, na drugi plan przerzucono miłość własnej ojczyzny- To, co było cechą pokoleń Polaków przez tak liczne wieki - miłość Ojczyzny - obecnie przeżywa swoisty kryzys. Miłym naukowym zaskoczeniem jest przygotowanie ogromnego zbiorowego dzieła, na temat wychowania do patriotyzmu pięćdziesiąt cennych opracowań i refleksji stanowi o wyjątkowości tej wieloaspektowej monografii.

Z recenzji ks. prof. dr. hab. Stanisława Kulpaczyńskiego

Maria Nurowska "Powrót do Lwowa"
Wyd. WAB 2007 r.. 269 s.

„Z najwyższym wysiłkiem unosi po¬wieki. To nie Capri to ciągle ten upiorny, biały zimny las. Pomiędzy drzewami widzi czyjąś postać, ktoś idzie w jej stronę. Jest już blisko, Elizabeth słyszy skrzypienie śniegu pod butami. Czy to ty Jeff -pyta drżącym głosem?

Mark Burnell "Metamorfozy zemsty"

Wyd. Amber. 2007 r.; s. 340

Metamorfozy zemsty to pierwszy z serii mocnych thrillerów Marka Burnela, o których pisze się na świecie. Zawrotne tempo wydarzeń, nieoczekiwane zwroty akcji zagadkowa i niejednoznaczna osobowość głównej bohaterki, czynią tę mroczna opowieść bardzo pasjonującą lekturą.

Jason Starr "Chłodne kalkulacje"
Wyd. CAT. Toruń 2007 r.. 205 s.

Debiut powieściowy wschodzącej gwiazdy tego gatunku. Jason Starr to następca klasyków i mistrzów amerykańskiego czarnego kryminału, kolejne po¬wieści m/in. „Nic osobistego", „Pieskie szczęście", potwierdziły jego mistrzostwo.

Umberto Eco "Sześć przechadzek po lesie fikcji"

Wyd. Znak. Kraków 2007 r.: 172 s.

Lektura książki jest swoistą grą, w jaką wciągany jest czytelnik. Dzięki błyskotliwości, erudycji
i przewrotnemu poczuciu humoru poznajemy warsztat pisarski autora „Imienia róży"

Ismael Kadare "Pałac snów"
Wyd. Znak. Kraków 2006 r. 188 s.

Powieść Kadarego to mroczna alegoria, nawiązująca do utworów Kafki i Orwella. Jest uznawana za jedną z najlepszych powieści w dorobku albańskiego autora.
„Świat od dawna zna wagę snów i rolę, jaką odgrywały w losach państw i władców. Być może słyszałeś o wyroczni w Delfach

w starożytnej Grecji, o słynnych rzymskich, asyryjskich, perskich, mongolskich
i innych wróżbitach. Starodawne księgi opisują wszystko, co oni uczyniliby uprzedzić o nieszczęściach lub im zapobiec..."

Czytają inni - przeczytaj i Ty

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych zasobów.