Katalog on-line

E-biblioteka

 

Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa

 

Deklaracja dostępności Gminnej Biblioteki Publicznej w Czudcu

Facebook

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

"Zakup nowości wydawniczych został dofinansowany ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 -2025."

 

Biblioteka Narodowa

 

Mała książka – wielki człowiek

LEGIMI

Kraszewski. Komputery dla bibliotek

Wyszukiwarka

Data:
Godzina:

Nowości Wydawnicze

Nowości wydawnicze 2013

16-09-2013

1. "ABC ogrodnictwa" pod red. Jacka Fronczaka, Wydaw. Readers Digest, 2011…ABC ogrodnictwa to niezastąpiony pomocnik ogrodnika, kompletny i praktyczny przewodnik, który opisuje i pokazuje większość gatunków roślin występujących w naszym klimacie. Można się z niego dowiedzieć, jak uprawiać poszczególne kwiaty i warzywa oraz drzewa i krzewy. Opisujemy zarówno rośliny ozdobne, jak i użytkowe. Rysunki pokazują krok po kroku, jak przycinać, sadzić, dzielić, pobierać sadzonki, szczepić czy zbierać nasiona.
2. Valko Tanya -"Arabska księżniczka". Wydaw. Prószyński i S-ka, 2013 …Kontynuacja bestsellerowych powieści Tanyi Valko: „Arabska żona”, „Arabska córka” i „Arabska krew”. „Arabska księżniczka” to powieść zgłębiająca tajniki ludzkiej natury, uwarunkowane muzułmańskim prawem szarijatu, to wstrząsający opis przemocy, mordów i gwałtów, ale też książka ukazująca prawdziwe życie w arabskim kraju.
3. Chamberlain Diane –"Kłamstwa". Wydaw. Prószyński i S-ka, 2011 …Rodzinne historie są nakreślone na piasku, nie wykute w kamieniu… Poruszająca opowieść o zaufaniu, zdradzie i wybaczeniu… Maya i Rebecca Ward są siostrami i cenionymi lekarkami. Podczas gdy Maya ogranicza się do spokojnej praktyki prowadzonej wspólnie z mężem Adamem, Rebecca lubi ryzyko i ekstremalne sytuacje.
4. Roberts Nora – "Prawdy i zdrady". Wydaw. Prószyński i S-ka, 2011 …Kelsey Byden jest pewna, że jej matka nie żyje. Pewnego dnia odkrywa jednak prawdę: Naomi Chadwick ma się świetnie, choć spędziła kilka lat w więzieniu, odsiadując wyrok za zamordowanie kochanka. Teraz, na należącym do matki ranczu, Kelsey próbuje zrozumieć, co nią kierowało
5. Czajkowska Jadwiga – "Macocha". Wydaw. Prószyński i S-ka, 2013 …Życie bywa przewrotne. Iza zarzekała się, że nigdy nie wyjdzie za wdowca… Miłość sprawia jednak, że musi zmienić zdanie. Biorąc ślub z Piotrem, w pewnym sensie zawarła transakcję wiązaną − została macochą. Ich jest troje, są rodziną, wprawdzie niekompletną, ale jednak, a ona jest… sama. Nie może po prostu wziąć magicznej gumki i za jej pomocą wymazać pamięci o Ewie, zmarłej poprzedniczce.
6. McDermid Val – "Gorączka kości". Wydaw. Prószyński i S-ka, 2010 …Brutalnie okaleczone zwłoki czternastolatki. Przyczyna śmierci - uduszenie. Plastikowy worek na głowie. Żadnych śladów, nieznany motyw zbrodni. Gwałt? Zemsta? A może przypadek? Zdesperowani policjanci z północy Anglii wzywają na pomoc znanego, choć ekscentrycznego psychologa dr. Tony'ego Hilla - doświadczonego analityka, dla którego zbrodnicze umysły przestępców nie stanowią tajemnicy.
7. Fres Magda – "Mama smoczek". Wydaw. Prószyński i S-ka, 2012 …Intymny dziennik matki, kobiety światłej i… przerażonej. Małgosia właśnie została mamą. Musi poradzić sobie nie tylko z absorbującym noworodkiem, ale także z mężem, którego zaczyna podejrzewać o bezprzykładny romans. Pierwszy rok macierzyństwa jest jak tor przeszkód, a bajkowe wyobrażenie o słodkim rodzicielstwie legło w gruzach. Bywa śmiesznie (do łez!) i strasznie.
8. Matuszkiewicz Irena – "Modliszka" na pozór związek nagle się rozpada, a każde z małżonków rusza w swoją stronę.
9. Greenhorn Asia – "Silver". Wydaw. Dreams, 2013 …Winter nie może uwolnić się od demonów przeszłości, dręczy ją świadomość, że walczą w niej dwie natury: ludzka i wampirza. W żyłach dziewczyny płynie krew dwóch ras, dająca moc, która może okazać się zabójcza.
10. Smith Wilbur – "Najemnicy". Wydaw. Albatros, 2012….Kongo, rok 1964, po zamachu wojskowym w kraju grasują grupy uzbrojonych bandytów i trwają walki murzyńskich plemion. Oddział sześćdziesięciu najemników pod wodzą Bruce’a Curry’ego wyrusza do Port Reprieve, aby przeprowadzić w bezpieczne miejsce mieszkańców miasta, przede wszystkim Belgów, ponieważ w okolicy rebelię rozpoczęło ludożercze plemię Baluba i grasuje zbrojna grupa żołdaków. Niestety, misja kończy się niepowodzeniem.
11. Collins Suzanne – "Igrzyska śmierci". Wydaw. Media Rodzina, 2009 …Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony do składania upiornej daniny. Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, by wzięli udział w Igrzyskach śmierci, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję.
12.Owen Mark – "Niełatwy dzień". Wydaw. Literackie, 2013 … Atak na kryjówkę Bin Ladena - relacja z pierwszej ręki. Cała, kontrowersyjna prawda o ataku.
Po raz pierwszy w historii: opowieść o najsłynniejszej akcji wymierzonej przeciwko terrorowi. Zasadzka i unieszkodliwienie Osamy Bin Ladena opowiedziane z pierwszej ręki przez komandosa, który brał udział w przedsięwzięciu.2 maja 2011 ok. godz. 1:00 czasu lokalnego wojska amerykańskie zabiły Osamę Bin Ladena.
13. Pilipiuk Andrzej – "Kuzynki" T. 1 trylogii "Kuzynki Kruszewskie". Wydaw. Fabryka Słów, 2012 ...Do kości polska powieść fantastyczna. Takie rzeczy to tylko w Krakowie! Młodziutka agentka CBŚ, Katarzyna, jej nieśmiertelna kuzynka Stanisława i serbska księżniczka, uratowana przez polskich żołnierzy, nieumarła Monika Stiepankovic - na tropie alchemika Sędziwoja i legendy o potężnej mocy kamienia filozoficznego. Oto opowieść, w której informatyka przenika się z alchemią, sztylet z bułatowej stali spoczywa obok nabitego pistoletu, a szabli używa się równie często i łatwo, jak laptopa.
Oto opowieść o przyjaźni, poświęceniu, magii i wspaniałym, królewskim mieście.
14. Andrews Virginia C. – "Ogród cieni" T. 5 sagi o Dollangangerach, w skład której wchodzą: "Kwiaty na poddaszu", "Płatki na wietrze", "A jeśli cienie", "Kto wiatr sieje". Świat Książki, 2013 … "Ogród cieni" Virgini C. Andrews to nostalgiczna opowieść o braku miłości, dokonywaniu złych wyborów i późniejszym rozgoryczeniu. Główna bohaterka książki Olivia Winfield nie może uwierzyć, jak wielkie szczęście zapukało do jej drzwi. Gdy poznaje przystojnego Malcolma Foxwortha, który prosi ją o rękę, myśli, że nic piękniejszego w życiu nie może jej się przytrafić. Niestety piękne, romantyczne marzenia młodej żony wkrótce legną w gruzach…
15. Peters Joe – "Płacz niemymi łzami". Wydaw. Amber, 2012 …Wstrząsające wspomnienia dziecka maltretowanego i molestowanego przez swoich najbliższych –Rozdzierająca serce, przerażająca prawdziwa historia chłopca torturowanego przez matkę, braci i otoczenie.
A świat pozostał niemy. To niemożliwe, żeby matka mogła tak znęcać się nad własnym dzieckiem…A jednak to zdarzyło się naprawdę.
16. Opiat – Bojarska Joanna – "Kto wyłączy mój mózg?". Wydaw. Zysk i S-ka, 2011 …Joanna jest współczesną niezależną kobietą sukcesu - zabieganą panią domu, kochającą żoną i troskliwą mamą. Prowadzi zdrowy tryb życia - nie pije, nie pali, zdrowo się odżywia. Jej codzienność jest przewidywalna, ustalona. A jednak takiego scenariusza nikt się nie spodziewał – z dnia na dzień ciało Joanny odmówi posłuszeństwa. Czy znajdzie w sobie siłę do walki? Książka, jest zapisem walki z chorobą. Zwycięskiej dzięki ogromnemu pokładowi samozaparcia, cierpliwości i wytężonej pracy nad swoim ciałem. Ale nie tylko. Także dzięki wsparciu najbliższych.
17. Roberts Nora – "Lasy w płomieniach". Wydaw. Świat Książki, 2012 … Rowan Tripp należy do elitarnej grupy strażaków spadochroniarzy. Choć jej praca to ciągle narażanie życia, Rowan nie pragnie niczego innego. Nie zmienia tego nawet śmierć przyjaciela, który ginie podczas jednej z akcji. Ale jego odejście okazuje się początkiem tragicznych wydarzeń. Zaczynają umierać ludzie...
18. Żukowska Agnieszka, Pinkwart Sergiusz, – "Cień Kilimandzaro". Wydaw. Albatros, 2010 … W jak daleką podróż trzeba się wybrać, żeby wreszcie odnaleźć samego siebie? Życie Tomasza i Ewy właśnie się rozpada. Ona, dziennikarka w kobiecym magazynie, ma romans z kolegą z pracy. On, lekarz w warszawskim szpitalu, wciąż wraca do przeszłości. Jeszcze przed ślubem, w trakcie stażu w Afryce, poznał kobietę, którą wbrew sobie pokochał – i która urodziła jego dziecko. Gdy zmarła na malarię, Tomasz zabrał chłopca ze sobą…
19. Wiktor Andrzej – "Życie z przyrodą w tle". Polska Akademia Umiejętności, 2011 … Andrzej Wiktor (ur. 4 lutego 1931 w Nowej Wsi k. Rzeszowa) – polski zoolog, malakolog, emerytowany profesor zwyczajny i rektor (1984) Uniwersytetu Wrocławskiego, autor wielu artykułów, monografii i książek, od 1984 roku dyrektor Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego. ”Życie z przyrodą w tle” jest swoistego rodzaju wspomnieniami z lat dzieciństwa i jak sam autor pisze we wstępie: „Jeśli ktoś zechce przeczytać tę książkę, proszę by traktował ją jak opowiadanie starszego pana przy kominku w jesienny, deszczowy wieczór”.
20. Gandawski Alojzy, ks. – "Droga na Węgry – wspomnienia". Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu, 2013… Saletyn ks. Alojzy Gandawski urodził się 15 marca 1911 roku w Nowej wsi k. Czudca. Zmarł w 1977 roku. Dwukrotnie przekraczał zieloną granicę: polsko-słowacką i słowacko-węgierską. Opuścił Polskę 24 lutego 1940 roku, do kraju powrócił 14 sierpnia 1946 roku. Tekst napisany przez księdza Gandawskiego to jego wspomnienia z wędrówki i pobytu na Węgrzech.
21. Malczewski Jan – "Miasta między Wisłoką a Sanem do początku XVI w". Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu, Wydaw. Carpathia, 2006…"Dziejami miast średniowiecznych zajmowano się od dawna. Krąg zainteresowań badawczych stawał się ciągle coraz szerszy. Gdy jednak chodzi o opracowania syntetyczne dla miast poszczególnych części kraju, to sytuacja jest zróżnicowana. Niektóre obszary nie doczekały się dotąd szerszych prac. Do terenów takich należą południowo-wschodnie krańce dzisiejszej Polski tzw. obszar między Wisłoką a Sanem" niniejsze opracowanie stanowi uzupełnienie tego tematu. Można tutaj znaleźć wiele informacji na temat Czudca, jego zagospodarowania i układu przestrzennego.
 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając odpowiednie ustawienia przeglądarki.

Copyright (c) 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Gminnej Biblioteki Publicznej Czudec
Realizacja: ideo, CMS Edito Powered by: