Katalog on-line

E-biblioteka

 

Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa

 

Deklaracja dostępności Gminnej Biblioteki Publicznej w Czudcu

Facebook

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

"Zakup nowości wydawniczych został dofinansowany ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 -2025."

 

Biblioteka Narodowa

 

Mała książka – wielki człowiek

LEGIMI

Kraszewski. Komputery dla bibliotek

Wyszukiwarka

Data:
Godzina:

Nowości Wydawnicze

Nowośći

28-04-2010

Alina Biała. "Literatura i malarstwo". Wydawnictwo Park Edukacja. 2009 Reprodukcje dzieł malarskich, objaśnienia historyków sztuki, dzieła literackie, impresje autorskie informacje o malarzach i pisarzach.

 

Jakub Czarnowski. "Piękno Kresów". Wydawnictwo Arystoteles 2009.
Czym jest piękno Kresów, zapomnianą legendą o pogańskich czasach? Urodą wspaniałych świątyń, różnych, wyznań i imponujących pałaców w których zgromadzono skarby kultury, dziką przyrodą. Piękno Kresów jest czymś, jeszcze. Jest rzewna melodią Moniuszki i modlitwą zanoszoną do Matki Boskiej Ostrobramskiej…. (Z recenzji )


Maurier Daphne du, „Nie oglądaj się za siebie” - Wyd. Świat Książki 2009
Daphne du Maurier urodziła się w Londynie jako córka sławnego aktora Sir Gerarda du Maurriera.Od najmłodszych lat zafascynowana wyimaginowanymi światami zaczęła pisać opowiadania i artykuły, a w 1931 r. opublikowała pierwsza powieść Theloving Spirit.Slawe i uznanie zarówno krytyków, jak i czytelników przyniosła jej powieść Rebeka. Niepokojąca proza Daphne du Maurier była często i z powodzeniem przenoszona na ekran: Rebeka, Ptaki i Nie oglądaj się teraz. ( z recenzji)

 

Lauveng Arnhild ,,Byłam po drugiej stronie lustra” - Wyd. Smak Słowa 2007 …”Gdy popadałam w stan psychotyczny, zwykle odczuwałam ogromny lęk. Człowiek zawsze się boi , gdy nie może ufać swoim zmysłom, własnej głowie, myślom i uczuciom - to zupełnie naturalne zjawisko, ze jeśli tak znacząca część mnie zostaje wyłączona z gry, to pozostaje niewiele możliwości obrony i stajemy się nadwrażliwi oraz błędnie interpretujemy większość zjawisk takiej sytuacji nigdy nie miałam odwagi zwrócić się do kogoś, kto według mnie nie dawał poczucia bezpieczeństwa lub nie był dość przewidywalny albo do kogo nie miałam pełnego zaufania, że mnie nie skrzywdzi” (z fragmentu tekstu)

 

Szarota Piotr - „Psychologia uśmiechu”. Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne 2009 …”Książka ma charakter interdyscyplinarny i może być interesująca dla przedstawicieli rożnych dyscyplin jak tez dla zwykłych, wymagających i inteligentnych czytelników…. ( z recenzji)

 

Nasz Wisłok – "Razem potrafimy ochronić Wisłok". Związek Komunalny Wisłok ,wyd. broszurowe 2010.

 

Grisham Jon – „Prawnik”. Wydawnictwo Amber 2009
„Prawnik” to największy od czasów Firmy thriller najpopularniejszego pisarza świata….zmuszony szantażem do przyjęcia posady na Wall strett w najbardziej prestiżowej firmie prawniczej świata ,kyle staje się pionkiem w zabójczej grze korporacyjnego szpiegostwa ..”(z recenzji)

 

Dunsterville Jane – „ Malowane na szkle”. Wydawnictwo Alpress 2006 Piękno malowanego szkła zachwyca swoja wielobarwnością i kolorowością. Zapoznaje nas również z wytwarzaniem sztucznych szkieł witrażowych, bowiem nowe materiały pozwalają na imitacje tej techniki zupełnie w prosty sposób w warunkach domowych oraz z dostępnym biegle wyposażeniem. Książka ta to inspirujący przewodnik w sposobach malowania na szkle. ( z recenzji )


Gardnem Chris – „ W pogoni za szczęściem” . Wydawnictwo Sonia Draga 2007
„… Możesz przyjść z nikąd, ale dojść do czegoś wielkiego. Możesz znaleźć się na ulicy i poczuć się bezradnym, a potem stać się liderem, wizjonerem i filantropem. Chris Gardnem dokonał tego wszystkiego, a jego książka zainspiruje cię abyś i ty mógł to uczynić” ( z recenzji książki)

 

Dr Terry J.Dubrow – „Trądzik: Najnowsze metody leczenie i zapobiegania”. Wydawnictwo,,Aba” 2007.
Każdy od czasu do czasu dostaje krosty. Ale dla niektórych trądzik jest długofalowym problemem. Tutaj jest rozwiązanie ! Dr Terry j. ( z recenzji )

 

Cleeves Ann – „Czerń kruka”.
Przejmującą chłodem i przeniknięta aurą tajemnicy powieść jednej z najwyżej cenionych brytyjskich autorek kryminałów ( z recenzji )

 

Cook Robin – „Interwencja” .Wyd.Rebis 2010
Minęło ponad 30 lat, odkąd Jack Stapleton ukończył studia i stracił kontakt z przyjaciółmi z tamtych czasów: Shawnem Daughtrym i Jamesem O’Rourke. Niezwykłe wydarzenia sprawiają jednak, ze ich losy znowu się łączą. Shawn archeolog, na kairskim targu odnajduje starożytny kodeks, a w nim ukryty dokument, którego tresc może mu przynieść międzynarodowa sławę . Idąc tropem znaleziska wyrusza do Rzymu. ( z recenzji )

 

Czapliński Czesław – „Ksiądz Jan Twardowski w dziewięćdziesiąte urodziny”.
Ksiądz Jan Twardowski początkowo wzbraniał się przed przyjęciem nominacji, gdyż ksiądz Jan Zieja, kapłan – legenda., przebywał w szpitalu. Ostatecznie jednak podjął powierzone mu obowiązki. W spisanych po ponad czterdziestu latach wspomnieniach powrócił do dnia, kiedy po raz pierwszy znalazł się na Krakowskim Przedmieściu 34 ( z recenzji )

 

Quick Amanda – „Czekaj do północy”. Wyd. Lowe E Story.
„Czekaj do północy”. Słynne londyńskie medium pada ofiarą morderstwa. Zabójca zbiera dziennik zamordowanej. Cenna zguba interesuje pewnego młodzieńca, autorkę powieści sensacyjnych i sławna, spirytystke. Jednemu z nich przyjdzie słono zapłacić za zbytnia ciekawość. ( z recenzji )

 

Roberts Nora – „Trzy boginie”. Wyd. Amber.
„Trzy boginie”. Rok 1915 Niemiecka torpeda zatapia amerykański transatlantyk. Na jego pokładzie jest posążek greckiej bogini przeznaczenia, jeden z trzech, które razem tworzą bezcenne dzieło. Rok 2002 legenda o statuetkach wciąż budzi emocje. I splata losy potomków dawnych właścicieli: w Nowym Jorku, Irlandii, Helsinkach, Pradze. Trzy boginie bywają groźne i okrutne, ale wybranych obdarzają najcenniejszym skarbem. ( z recenzji )


Preston Douglas – „Testament”. Wyd. Prószyński i Spółka.
Douglas Preston stworzył niezapomniana opowieść o chciwości, przygodzie i zdradzie.
( z recenzji )

 

Jankowiak - Konik Beata. "Wielkie kolekcje" . Wydawnictwo Pascal .2009. Podróż w świat sztuki. Rzecz o poszukiwaniu i utrwalaniu piękna. Skarby kultury i sztuki, artyści, kolekcjonerzy, koneserzy. Opisy i reprodukcje dzieł które kształtował kanony estetyczne. Inspirujące wyprawy do najciekawszych muzeów i galerii świata.


Andrzej Nowak. "Karol Wojtyła Jan Paweł II. Kronika Życia i Pontyfikatu"
. Wydawnictwo Kluszczyński .18 maja 1920 – 2 kwietnia 2005, między nimi 16 października 1978. Kto nie zapamięta tych dat? Kim był dla współczesnego świata, przekonujemy się lepiej kiedy go zabrakło. Proponujemy w tej książce przejście pewnym szlakiem przez życie, działanie i myśli człowieka który stał się wyjątkowym świadkiem XX wieku i który przeprowadził świat przez próg nowego milenium. Na szlaku wytyczonym przez ponad tysiąc dat z Wadowic przez Kraków do Rzymu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając odpowiednie ustawienia przeglądarki.

Copyright (c) 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Gminnej Biblioteki Publicznej Czudec
Realizacja: ideo, CMS Edito Powered by: