Katalog on-line

E-biblioteka

 

Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa

 

Deklaracja dostępności Gminnej Biblioteki Publicznej w Czudcu

Facebook

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

"Zakup nowości wydawniczych został dofinansowany ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 -2025."

 

Biblioteka Narodowa

 

Mała książka – wielki człowiek

LEGIMI

Kraszewski. Komputery dla bibliotek

Wyszukiwarka

Data:
Godzina:

Nowości Wydawnicze

Nowości GBP

19-05-2010

Kerkeling Hale „Na szlaku do Composteli”. Wyd. Dolnośląskie, 2006
Z humorem i wyjątkowym zmysłem dostrzegania tego, co szczególne, Kerkeling odkrywa obce regiony, poznaje zarówno tuziemców, jak i współczesnych pątników, ich rytuały i osobowości. Opisuje uroki każdego etapu wędrówki, doświadcza samotności i ciszy, wycieńczenia i wątpliwości, ale również gotowości do niesienia pomocy; zawiera przyjaźnie oraz przeżywa chwile, które stają się wynagrodzeniem wszystkich wyrzeczeń i na swój własny sposób odkrywa zaskakująca bliskość Boga.

 

Quick Barbara „Dziewice Vivaldiego”. Wyd. Świat Książki, 2010
Anna Maria, sierota mieszkająca w Ospedale della Pieta, obdarzona niezwykłym talentem muzycznym, staje się ulubienica nauczyciela muzyki Antonia Vivaldiego. Jego oczami oglądamy zarówno olśniewający świat weneckiej socjety, jak i mroczne zakamarki miasta.

 

Halide Edip Adiwar. Rabia. Prószyński i Spółka, 2009.

Turcja ….schyłek XIX wieku . Na tronie zasiada „krwawy sułtan” Abdul Hamid II w społeczeństwie narasta ferment. Na tym tle rozgrywa się historia Rabii, córki komendanta zdobywającego szturmem stambulskie sceny. Kiedy ojciec za wykpiwanie możnych i konszachty z młooturkami zostaje wygnany ze stolicy, piecze nad dzieckiem przejmuje dziadek, surowy i zionący nienawiścią do całego świata imam….”

Potocki Andrzej „Słownik biograficzny Żydów z podkarpackiego”. Wyd. Carpathia, 2010
Wśród Żydów wywodzących z terenów obecnego województwa podkarpackiego lub tez przebywających tutaj czasowo jest laureat Nagrody Nobla i wicekról Indii, mąż Marilyn Monroe i kobieta, która stworzyła największe na świecie imperium kosmetyczne. Byli legioniści, a także żołnierze ochotnicy, którzy oddali życie za wolna Polskę i posłowie polskiego parlamentu. Wreszcie wybitni rabini i cadycy, tacy jak choćby Elimelech z Leżajska. Ponad 300 biogramów ludzi z naszej, ale kiedyś także i ich małej ojczyzny znalazło się w tej książce.

 

Niewiarowska Barbara „Warszawa Fryderyka Chopina”. Wyd. Miasto Stołeczne Warszawa, 2009
Warszawa ,miasto młodego Fryderyka Chopina, który spędził połowę swego życia. Tu się kształcił i koncertował dla elity ówczesnego miasta. Wiele tych miejsc ocalało z wojennych zniszczeń, zarówno o nich ,jak i o tych ,których już nie ma ,opowiada ta publikacja.
 

 Arrive Jean-Yves „Jak przeżywać emocje”. Wyd. Czarna Owca, 2009
Emocje…przyjazne czy wrogie? Dla niektórych są złem, które należy wykreślić z życia, ponieważ destabilizują zarówno jednostki, jak i całe grupy. Dla innych przeciwnie, stanowią bogactwo nadające sens życiu. Niniejszy poradnik dowodzi, że mogą być jednym i drugim. Dostarcza narzędzi potrzebnych do zrozumienia mechanizmów, które nimi rządzą i nauczenia się, jak z nimi żyć w lepszy sposób.

 

Elregde Jon Stasi. Urzekająca. Odkrywanie tajemnicy kobiecej duszy. Wydawnictwo Pallotinum
Przesłanie „Urzekającej” jest takie: Twoje serce znaczy więcej niż cokolwiek innego w stworzonym świecie . Pragnienia, jakie miałaś będąc małą dziewczynką i tęsknoty które nadal nurtują twoje serce – mówią Ci o życiu do jakiego Bóg Cie stworzył. On teraz oferuje Ci przyjście w roli bohatera twojej historii, żeby ocalić twoje serce i przywrócić Cię do życia.
 

Darda Stefan „Słoneczna Dolina” cz.1 cyklu Czarny Wygon. Wyd. Videograf II, 2010
Stefan Darda - ur. się w 1970r. w Tomaszowie Lubelskim na Roztoczu. W czasie studiów na UMCS w Lublinie pracował w akademickich klubach turystycznych. Był także muzykiem folkowego zespołu „Orkiestra pod wezwaniem Świętego Mikołaja” w 2008 roku zadebiutował powieścią „Dom na wyrębach”, która została nominowana do Nagrody Fantomu Polskiego im Janusza A. Zajdla oraz do Nagrody Sfinks 2008. Zdobyła również tytuł Najlepszej Książki na Lato w plebiscycie portalu literackiego Granice.

Eldredge John ,,Dzikie serca tęsknoty męskiej duszy ”. Wyd.W drodze ,2003

Tryb życia ,jaki prowadzi współczesny mężczyzna ,jest sprzeczny z tym, co podpowiada mu serce. Niekończące się godziny przed ekranem komputera,spotkania ,notatki, telefony. Świat biznesu wymaga od mężczyzny /żeby był on efektywny i punktualny. Czy mężczyzna potrafi spędzać cale dnie tak,by zawsze mieć czyste i przycięte paznokcie? Czy o tym właśnie marzy chłopiec?

 

Kordel Magdalena „Uroczysko”. Wyd. Prószyński i S-ka, 2010
Nieszczęścia, jak to mają w zwyczaju, chodzą nie tylko parami, ale wręcz stadami. Paradoksalnie jednak to, co złe prowadzi do zmian na lepsze. I tak Majka – pomimo zmagań z samotnym rodzicielstwem, z mężem, który niczego nie ułatwia oraz samotnością – znajduje w sobie siłę, o której istnieniu wcześniej nie miała pojęcia.


Jerzy J. Fąfara. 18 znaczy życie. Rzecz o Józefie Szajnie, Rok wydania: 2009 

Wydawnictwo: Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu

Ta książka jest wyjątkowym zapisem ludzkiego życia, miłości, tragedii, niewyobrażalnych przeżyć, doznań, doświadczeń i szczęścia, zwykłego ludzkiego szczęścia jej bohaterów. Nie jest fantazją, imaginacyjną twórczej wyobraźni, każde zdanie jest oparte na faktach, które autor gromadził przez ponad 20 lat. Zanim poznał się bliżej z głównym bohaterem książki, jednym z największych twórców teatru na świecie, Józefem Szajną, długie godziny spędził na rozmowach z jego przyjaciółmi z lat szkolnych , z pobytu w obozie Auschwitz-Birkenau, z teatrów w Krakowie i Nowej Hucie, teatru Studio w Warszawie. Dzięki temu powstała książka, jakiej jeszcze nie było tworząca nowy gatunek literacki z pogranicza beletrystyki, reportażu, eseju, pamiętnika intymnego, dramatu, wywiadu, filozoficznej rozprawy o możliwościach ludzkiej psychiki.

  

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając odpowiednie ustawienia przeglądarki.

Copyright (c) 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Gminnej Biblioteki Publicznej Czudec
Realizacja: ideo, CMS Edito Powered by: